Європейські санкції проти виноробних підприємств Криму істотно не позначаться на їх господарської діяльності через мізерний експорту в країни Європейського Союзу, - експерти.
25 липня Євросоюз додав до загальних заборон на імпорт кримських товарів персоналізовані санкції проти підприємств з Криму.
У "чорний список" поки що потрапили дев'ять компаній. Майже половина з них - це підприємства алкогольної галузі, такі як "Азовський лікеро-горілчаний завод" (смт Азовське, Джанкойський район), Національне виробничо-аграрне об'єднання "Масандра" (Ялта), держпідприємство "Агрофірма "Магарач" Національного інституту винограду і вина "Магарач" (с. Віліно, Бахчисарайський район) і держпідприємство "Завод шампанських вин "Новий світ" (Судак).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жерар Депард'є стане головним виноробом Криму?
Названим виробникам заборонено постачати свою продукцію на європейські ринки, а їх активи за кордоном можуть бути заарештовані.
Втім, на думку експертів, введені обмеження більше носять політичний, ніж економічний характер, оскільки про істотні постачання кримських вин на європейські ринки говорити не доводиться. Так, згідно з даними Державної служби статистики, експорт кримського вина до Європи в 2013 році становив лише 0,68% винного експорту.