Деревину з Чорнобильської зони реалізують за заниженими цінами і частину відправляють на експорт.
Загальна площа зелених насаджень зони відчуження становить близько 140,6 тис. га. Лісовим багатством займається комплекс лісового господарства "Чорнобильська пуща". Основне завдання створеного ще в 90-х підприємства — не дати радіонуклідам вийти за межі їх первинного поширення.
Просто так в зоні ліс рубати заборонено, адже зелені насадження захищають світ від розповсюдження радіації. Оскільки територія забруднена не суцільно, а плямами, при санітарних рубках лісу обов'язково проходить радіологічний контроль. Щоб вивезти деревину на подальший продаж, потрібен пропуск від керівництва зони відчуження. Коли всі документи перевірені, вантажівки з деревиною можуть залишати межі зони відчуження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-15 товарів української торгівлі
Але існує також "сірий" оборот лісу. В цьому році в Чорнобильській зоні було кілька масштабних пожеж. Після пожеж залишається сотні гектарів роботи для лісорубів. Розслідуванням пожеж займається Міністерство внутрішніх справ. Результатів ще немає, але в Мінекології вважають, що спеціально підпалюють.
Варіантів уникнути небажаних спостерігачів у ділків безліч. Адже уздовж значної частини по периметру Чорнобильської зони, де проходить межа, відсутня будь-яка огорожа. Після санітарних рубок чорнобильський ліс реалізують в промислових обсягах. Аукціон на покупку чорнобильського лісу, який організовує ліцензована приватна біржа, виграє невідома на ринку фірма. Ціна, яку вона платить за ліс, вдвічі менше, ніж в інших лісництвах, — виходять надприбутки на рівному місці.
Дуже часто ліс із зони відчуження просто змішують з деревами, які ростуть на офіційно чистих територіях, а потім деревину відправляють в Угорщину, Румунію, Польщу, Туреччину та інші країни.