Єврокомісія пішла назустріч фермерам, які мають збитки через втрати російського ринку збуту, — частина грошей у такому випадку їм компенсують.
У свою чергу, виробники, які вже провели в Брюсселі низку акцій протесту, незадоволені і просять в 11 разів більше. Українські аграрні експерти коментують, що правда посередині, і європейські, і українські фермери встигли значною мірою пристосуватися до обмежень торгівлі з Росією. Крім цього, виробники налагодили збут нових видів продукції на незнайомі раніше ринки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Павленко: На окупованих територіях буде голод
Європейська комісія пропонує фермерам 500 млн євро. Гроші повинні, принаймні частково, компенсувати збитки і зниження цін після втрати експорту в Росію. Ця пропозиція дозволяє відправити гроші негайно і є "вирішальною відповіддю" на вимоги фермерів. Крім цього, ЄС вже практикує державні закупівлі сільськогосподарської продукції у тих виробників, які несуть збитки від ембарго. Ними забезпечують школи і дитсадки. Витрати на зберігання товарів у сховищах до більш пізніх продажів компенсують.
Зустріч міністрів сільського господарства ЄС, де прийняли це рішення, відбувалася на тлі акції протесту. Близько п'яти тисяч фермерів з'їхалися з різних країн Євросоюзу. Демонстранти палили шини і закидали поліцейських соломою. Правоохоронці застосовували водомети.
Надалі ситуація стає все важчою, тому виробники чекають допомоги як можна швидше. Про це сказав агентству Reuters один з французьких фермерів Мішель Ван Онжеваль, який також бере участь у протесті. "Путін закрив всі свої кордони для наших сільськогосподарських продуктів. І якщо досі це була невелика криза, то в подальшому вона тільки зростає", — зазначив протестуючий.