Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

Кубів пояснив, де "закопані" 600 млн. євро

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Кубів, деревина

  Кубів заявив, що розвиток деревообробної галузі в Україні може перекрити потребу в 600 млн євро від Євросоюзу.

  8873______650x410.jpg (27.38 Kb)


  Україна може обійтися без макрофінансової допомоги Європейського Союзу в 600 млн євро, якщо продовження дії мораторію на експорт лісу призведе до збільшення переробки деревини всередині країни.

  Про це повідомив журналістам міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

  "Якщо ми будемо самі переробляти продукцію відповідної галузі, то самі собі заробимо десять макродопомог, нам не потрібно буде ніякої макродопомоги", – сказав він.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд вирішив відмовитися від "терористичного" вугілля

  Відзначимо, що ЄС наполягає на скасуванні даного мораторію як на одній з умов виділення макрофінансової допомоги. Про це, зокрема, заявляла в ході свого візиту в Україну в кінці вересня комісар Європейського союзу з питань торгівлі Сесілія Мальмстрем.
  У той же час, міністр відзначив, що Україна все ж повинна діяти в рамках світових стандартів, які не передбачають введення подібних протекціоністських заходів.

  "Україна повинна бути країною в стандартах світових норм. Це буде правильно. Але для того, щоб ми сказали, що цей документ (законопроект про скасування мораторію на експорт лісу – Ред.) Буде прийнятий, ми повинні також розуміти, що цілі доданої вартості в деревообробної галузі повинні носити характер виробництва всередині країни", – підкреслив глава МЕРТ.

  Разом з тим, експерти кажуть, що для скасування мораторію на експорт лісу-кругляка необхідно зробити декілька кроків.
  "Є загальна необхідність ввести зміни на ринку деревини паралельно зі скасуванням закону про мораторій на експорт лісу-кругляка. По-перше, слід забезпечити вільний доступ до ринку деревини. По-друге, треба вирішити питання обігу деревини, відрізавши з цього ланцюжка нелегально зрубані колоди. По-третє, забезпечити доступ переробних підприємств до кредитних ресурсів. Треба дати можливість бізнесу працювати і завести серйозні інвестиції в виробництво. З цими заходами галузь отримає ресурс для розвитку і не буде необхідності в законі про мораторій", – зазначив Юрій Марчук, національний координатор програми FLEG Світового банку.

  Нагадування, у квітні 2015 року Верховна Рада прийняла Закон "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів", яким встановила 10-річну заборону на вивіз необроблених лісоматеріалів деревних порід (крім сосни) з 1 листопада 2015 року. Експортувати сосну буде заборонено з 1 січня 2017 року.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нові iPhone від Apple стануть надміцними Нові iPhone від Apple стануть надміцними
Apple продовжує активно патентувати свої ідеї. На цьому тижні компанія отримала патент на технологію активного захисту iPhone при падіннях, якій під с...
Анонсована прем'єра iPhone 8 може не відбутися Анонсована прем'єра iPhone 8 може не відбутися
Компанія Apple може перенести вихід iPhone 8 з вересня 2017 року на більш пізній термін.
У оновлений рейтинг Forbes пробилося п'ять українців У оновлений рейтинг Forbes пробилося п'ять українців
Журнал Forbes оприлюднив рейтинг мільярдерів в 2017 році. Серед українців на першому місці опинився Рінат Ахметов зі статком в $4,6 млрд (№359 в загал...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми