Кубів заявив, що розвиток деревообробної галузі в Україні може перекрити потребу в 600 млн євро від Євросоюзу.
Україна може обійтися без макрофінансової допомоги Європейського Союзу в 600 млн євро, якщо продовження дії мораторію на експорт лісу призведе до збільшення переробки деревини всередині країни.
Про це повідомив журналістам міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.
"Якщо ми будемо самі переробляти продукцію відповідної галузі, то самі собі заробимо десять макродопомог, нам не потрібно буде ніякої макродопомоги", – сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд вирішив відмовитися від "терористичного" вугілля
Відзначимо, що ЄС наполягає на скасуванні даного мораторію як на одній з умов виділення макрофінансової допомоги. Про це, зокрема, заявляла в ході свого візиту в Україну в кінці вересня комісар Європейського союзу з питань торгівлі Сесілія Мальмстрем.
У той же час, міністр відзначив, що Україна все ж повинна діяти в рамках світових стандартів, які не передбачають введення подібних протекціоністських заходів.
"Україна повинна бути країною в стандартах світових норм. Це буде правильно. Але для того, щоб ми сказали, що цей документ (законопроект про скасування мораторію на експорт лісу – Ред.) Буде прийнятий, ми повинні також розуміти, що цілі доданої вартості в деревообробної галузі повинні носити характер виробництва всередині країни", – підкреслив глава МЕРТ.
Разом з тим, експерти кажуть, що для скасування мораторію на експорт лісу-кругляка необхідно зробити декілька кроків.
"Є загальна необхідність ввести зміни на ринку деревини паралельно зі скасуванням закону про мораторій на експорт лісу-кругляка. По-перше, слід забезпечити вільний доступ до ринку деревини. По-друге, треба вирішити питання обігу деревини, відрізавши з цього ланцюжка нелегально зрубані колоди. По-третє, забезпечити доступ переробних підприємств до кредитних ресурсів. Треба дати можливість бізнесу працювати і завести серйозні інвестиції в виробництво. З цими заходами галузь отримає ресурс для розвитку і не буде необхідності в законі про мораторій", – зазначив Юрій Марчук, національний координатор програми FLEG Світового банку.
Нагадування, у квітні 2015 року Верховна Рада прийняла Закон "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів", яким встановила 10-річну заборону на вивіз необроблених лісоматеріалів деревних порід (крім сосни) з 1 листопада 2015 року. Експортувати сосну буде заборонено з 1 січня 2017 року.