Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

Кубів пояснив, де "закопані" 600 млн. євро

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Кубів, деревина

  Кубів заявив, що розвиток деревообробної галузі в Україні може перекрити потребу в 600 млн євро від Євросоюзу.

  8873______650x410.jpg (27.38 Kb)


  Україна може обійтися без макрофінансової допомоги Європейського Союзу в 600 млн євро, якщо продовження дії мораторію на експорт лісу призведе до збільшення переробки деревини всередині країни.

  Про це повідомив журналістам міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

  "Якщо ми будемо самі переробляти продукцію відповідної галузі, то самі собі заробимо десять макродопомог, нам не потрібно буде ніякої макродопомоги", – сказав він.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд вирішив відмовитися від "терористичного" вугілля

  Відзначимо, що ЄС наполягає на скасуванні даного мораторію як на одній з умов виділення макрофінансової допомоги. Про це, зокрема, заявляла в ході свого візиту в Україну в кінці вересня комісар Європейського союзу з питань торгівлі Сесілія Мальмстрем.
  У той же час, міністр відзначив, що Україна все ж повинна діяти в рамках світових стандартів, які не передбачають введення подібних протекціоністських заходів.

  "Україна повинна бути країною в стандартах світових норм. Це буде правильно. Але для того, щоб ми сказали, що цей документ (законопроект про скасування мораторію на експорт лісу – Ред.) Буде прийнятий, ми повинні також розуміти, що цілі доданої вартості в деревообробної галузі повинні носити характер виробництва всередині країни", – підкреслив глава МЕРТ.

  Разом з тим, експерти кажуть, що для скасування мораторію на експорт лісу-кругляка необхідно зробити декілька кроків.
  "Є загальна необхідність ввести зміни на ринку деревини паралельно зі скасуванням закону про мораторій на експорт лісу-кругляка. По-перше, слід забезпечити вільний доступ до ринку деревини. По-друге, треба вирішити питання обігу деревини, відрізавши з цього ланцюжка нелегально зрубані колоди. По-третє, забезпечити доступ переробних підприємств до кредитних ресурсів. Треба дати можливість бізнесу працювати і завести серйозні інвестиції в виробництво. З цими заходами галузь отримає ресурс для розвитку і не буде необхідності в законі про мораторій", – зазначив Юрій Марчук, національний координатор програми FLEG Світового банку.

  Нагадування, у квітні 2015 року Верховна Рада прийняла Закон "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів", яким встановила 10-річну заборону на вивіз необроблених лісоматеріалів деревних порід (крім сосни) з 1 листопада 2015 року. Експортувати сосну буде заборонено з 1 січня 2017 року.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Google Chrome готує важливе оновлення проти відео-реклами Google Chrome готує важливе оновлення проти відео-реклами
Браузер Google Chrome навчився назавжди відключати звук на сайтах з автоматично включаються відеороликами.
Купить по разумным ценам качественные чехлы для iPhone X предлагает магазин Uplay Купить по разумным ценам качественные чехлы для iPhone X предлагает магазин Uplay
Приобретая новый iPhone, владельцам следует позаботиться о его защите, чтобы не допустить сколов, трещин и впоследствии замены стекла. Идеальным вариа...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми