Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

Експерт пропонує змінити систему дотація для с/г виробників

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: економіка, дотації

  Існуюча система дотацій в агропромисловому комплексі є справедливою і зараз не найкращий час для фінансування ризикованих аграрних стартапів.

  3974_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)

  Таку думку озвучив експерт Сергій Биков в ефірі «NewsOne», коментуючи питання розподілу державної допомоги сільгосппідприємствам в 2018 році.

  «Ми повинні констатувати, що Україна не настільки багата країна, щоб підтримувати збиткові або ризиковані проекти. Влада прийняла правильне рішення - йти шляхом європейського досвіду, коли підтримуються тільки ефективні підприємства», - зазначив він. Якщо брати МХП (Миронівський хлібопродукт - ред), то отримання дотацій цією компанією цілком логічно. Найбільшу суму дотацій у нас отримує той представник бізнесу, який більше всіх виробляє, а головне, більше за всіх продає м'яса. Якщо говорити про інші підприємства АПК, то вони теж дотуються, але сезонно. Наприклад, виробники рослинної продукції отримують дотації тоді, коли вони збирають і відповідно продають свій урожай. І зараз цей процес теж йде », - уточнив експерт.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівень доходів українців зросте у 2018 році

  За його словами, система визначена таким чином, що ніякої дискримінації або кулуарності тут немає. Діє просте правило: хто більше заплатив податків, той більше отримав дотацій, пояснив С.Биков. "У бюджеті заплановано низку цільових програм на підтримку малого фермерства та малих підприємств сільського господарства. Наприклад, запланована нульова ставка на залучення фінансових коштів від держави для будівництва нових об'єктів нежитлового комплексу. Тобто ті приміщення, де буде проводитися та чи інша сільгосппродукція. Також заплановано 2 млрд грн на розвиток поголів'я. Це досить суттєві кошти, спрямовані на мале фермерство і на малі підприємства АПК », - розповів він.

  При правильній державній політиці, великі компанії могли б самостійно підтримувати дрібних фермерів, створюючи їм «подушку безпеки», впевнений експерт. «Я переконаний, що саме великі фермерські господарства повинні взяти на себе частку певної відповідальності за розвиток АПК України, оскільки вони володіють і матеріальними, і технічними засобами, щоб створювати власні програми та залучати фермерів до цієї справи, гарантуючи їм прибуток і розвиток», - підкреслив С.Биков.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018 Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018
ТОП-5 прем'єр 2018 року про бізнес і гроші.
Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій
Вибираючи модель смартфона покупці звертають увагу на камеру, яка є важливим елементом будь – якого сучасного гаджета. Мобільник завжди знаходиться пі...
Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів
Китайська компанія Bytedance обігнала Uber і стала найдорожчим приватним стартапом в світі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми