Падіння майже повністю компенсували не зв'язані зі Сходом сектори виробництва.
Падіння промислового виробництва в Україні в 2017 році на 0,1% відбулося через розрив економічних зв'язків з Донбасом. Таку думку висловила головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан.
"Погіршення динаміки по відношенню до 2016 року було викликано розривом економічних зв'язків з Донбасом у першому кварталі 2017 року, що негативно вплинуло на виробництво сталі, коксу, вугілля і залізної руди, а також електроенергії", – зазначила Бєлан.
У той же час, за її словами, негативні чинники були майже компенсовані відновленням у секторах, що не постраждали від розриву зв'язків з Донбасом:
машинобудуванні (+ 7,3%);
хімічній промисловості (+ 17%);
харчовій промисловості (+ 2,7%);
менших за розміром галузях: виробництво труб, обробки деревини та текстильна промисловість.
"В цілому, блокада Донбасу погіршила показник промислового виробництва, за нашими оцінками, на 4 процентних пункти", – повідомила Бєлан.
Аналітики прогнозують, що промвиробництво в 2018 році відновиться на 3% на тлі подальшого зростання в машинобудуванні та інших галузях.
"Разом з очікуваним зростанням сільськогосподарського виробництва та подальше зростання в інших секторах економіки, ми прогнозуємо прискорення зростання реального ВВП до 3,3% в цьому році", – підсумувала Бєлан.
Нагадаємо, так звані "активісти" в січні 2017 року перекрили вантажне залізничне сполучення з окупованими районами Донецької і Луганської областей. Після блокади, організованої "активістами", бойовики так званих "ЛНР" і "ДНР" заявили про "націоналізацію" всіх українських підприємств на окупованій території. Це захоплення призвело до ще більших складностей і втрат. У відповідь на дії бойовиків РНБО ухвалила рішення тимчасово заборонити переміщення через лінію розмежування всіх товарів, крім гумдопомоги. 16 березня указ підписав президент Петро Порошенко.
В середині липня Нацбанк зробив висновок, що блокада на Донбасі призвела до погіршення ситуації в країні. У подальших звітах НБУ блокада продовжила фігурувати в якості одного з основних чинників, які стримували зростання економіки. За останніми оцінками, які в кінці грудня минулого року озвучив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, блокада вже коштувала Україні 1% ВВП.