За обсягами експорту Росія може вийти на рівень американських поставок за 1992-1993 роки.
Ця країна відвойовує частку ринку у США.
Вже давно жодна країна в світі не експортувала стільки пшениці, як Росія.
Прогнози щодо врожаю в цій країні постійно збільшуються, а разом з ними ростуть і прогнози щодо експорту. Цей головний світовий експортер може продати за кордон 36,6 мільйона тонн зерна, про що повідомляє аналітичний центр «СовЕкон» та Інститут кон'юнктури аграрного ринку (ІКАР). До неї тільки США експортували більше пшениці, але було це чверть століття тому.
Пшенична королева
Експорт з Росії досяг найвищого показника в світі за 25 років.
Завдяки родючому грунту і додаткових інвестицій в сільське господарство збір пшениці в останні роки збільшується, що дозволило Росії захопити істотну частку ринку у провідних експортерів, таких як США і Канада. Постійне зростання врожаїв в Росії веде до перенасичення ринку, через що ф'ючерси в Чикаго з середини 2012 року знизилися на 50%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курс долара у світі обвалився нижче "психологічної відмітки"
Останній урожай в Росії перевищив всі очікування завдяки сприятливим погодним умовам у весняний і літній час. Рекордний урожай і відносно слабкий рубль зробили російське зерно конкурентоспроможним, а порти впоралися із збільшеними обсягами, тому що м'яка зима дозволила продовжити навігацію довше звичайного.
Прогнозні оцінки «СовЕкона» і Ікар по російським поставкам більше, ніж прогнози Міністерства сільського господарства США, яке оцінює експорт поточного сезону в 36 мільйонів тонн. Але це все одно рекорд, тому що Америка поставила 36,8 мільйона тонн на експорт лише в 1992-1993 році, на що вказує американська статистика.
Однак на початку 1980-х років обсяг експорту з США склав на піку 48,2 мільйона тонн, і жодного разу не був перевищений. Американський експорт залишався таким більшу частину десятиліття, частково через те, що Радянський Союз у той час імпортував зерно.