Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

Як морозна весна вплине на урожай в Україні

 • Джерело: kp.ua.  → Ключові теги: сільське господарство

  Майже всі озимі зійшли, але є ризики їх розмокання.

  4250_photo_sizeds_1_650x410.jpg (37.09 Kb)

  Тривала зима не повинна сильно нашкодити посівам озимих. Станом на середину березня зернові культури в Україні під урожай 2018 року зійшли на 99,7% площ із засіяних 7,3 мільйона га. При цьому 87% посівів (6,3 мільйона га) знаходяться в доброму та задовільному стані, в слабкому і розрідженому стані - 13% (931 тисяча га), близько 0,3% посівів (25,2 тисяча га) неутворили сходи.

  "Сходи озимого ріпаку з посіяних 1 мільйон га отримані на 98,6% площ, з них в доброму та задовільному стані 886,8 тисячі га (89%), в слабкому і розрідженому стані - 108 тисяч га (11%), загинуло - 1 тисячу гектарів ", - йдеться в повідомленні профільного міністерства.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бензин знову подорожчає

  Директор Миронівського інституту пшениці УААН України Олександр Демидов зазначає, що в цілому в зимовий період цього року спостерігалося коливання температурного режиму і нестійкий сніговий покрив, що є основною загрозою - можливість вимерзання через різке зниження температури при відсутності снігу, або утворення кірки при таненні снігу з подальшим зниженням температури. Однак у нинішній ситуації не зникає можливість і випрівання і вимокання посівів внаслідок сильних снігопадів і поступове танення снігу.

  В цілому, за словами вченого, весняний період може принести ще багато "сюрпризів" - можливі пізні заморозки в травні на початку червня або весняно-літня посуха.

  У той же час за урожай фруктів поки переживати не варто. Справа в тому, що більшість дерев ще не прокинулися і майбутньому врожаю нічого не загрожує. А рясне зволоження грунту підталим снігом навіть може привести до рясного цвітіння. Якщо в кінці квітня - початку травня не вдарять морози, то нас чекає хороший урожай фруктів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні
Сума виплат за порушення патентів навряд чи вплине на чистий прибуток компаній.
Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми