Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

Японія відкрила поклади рідкісних металів

 • Джерело: bigmir.net.  → Ключові теги: Японія

  Японія може вирватися вперед у виробництві нових технологій. Рідкоземельні елементи (РЗЕ) – критично важливі матеріали для багатьох передових технологій завдяки своїм унікальним фізико-хімічним властивостям. Вони застосовуються в перспективних галузях промисловості, включаючи гібридний транспорт, акумуляторні батареї, вітряні турбіни, світлодіоди, компактні люмінесцентні лампи, панелі дисплеїв, а також у багатьох медичних і військових технологіях. Затребуваність РЗЕ, особливо в технологіях відновлюваної енергетики та електроніки, привела до зростання попиту на них в останні роки.

  6884_image0122.jpg (16.18 Kb)

  На цьому тлі в 2011 році було опубліковано відкриття І. Като, який виявив високу концентрацію РЗЕ в океанічному мулі на дні Тихого океану. Като вважає, що концентрація елементів там досягає 2230 ppm. У 2013 році в ході науково-дослідної експедиції на рейсі KR13-02 Японського агентства з морської науки і техніки підтвердили багаті поклади РЗЕ в мулі біля острова Мініміторі з концентрацією 2000-5000 ppm.

  Видобуток РЗЕ з мулу має низку переваг, підкреслюють японські дослідники. По-перше, там особливо висока концентрація важких РЗЕ (від європію до лютецію). По-друге, практично відсутні радіоактивні елементи (уран і торій). По-третє, мул дуже легко добувати і переробляти. І найголовніше – ресурси мулу в океані практично нескінченні.

  Зараз японські дослідники зібрали всі наявні дані і склали повнішу карту покладів РЗЕ в океанічному мулі біля острова Мініміторі. Після дослідницьких експедицій KR13-02, MR13-E02 і KR14-02 в зазначений район для відбору керна були спрямовані ще три експедиції MR14-E02, MR15-E01 Leg 2 і MR15-02, щоб уточнити зібрані раніше дані і отримати нову інформацію.

  За оцінками вчених, родовище біля острова Мініміторі містить понад 16 млн т РЗЕ. Саме на ділянках, де взяті проби, поклади рідкоземельних елементів оцінюються в 1,2 млн т, але дослідники екстраполювали їх на весь регіон біля острова площею 2500 км². Це прямокутна область, обмежена 21°48′ и 22°15′ північної широти, 153°30 и 154°07′ східної довготи.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна назвала дату нового траншу МВФ

  Такі величезні поклади РЗЕ «мають потенціал постачати ці метали на напівнескінченній основі для всього світу», сказано в дослідженні. Опускаючи забавну фразу про «напівнескінченність», в реальності 16 млн т цих елементів вистачить світовій промисловості на багато століть. Зокрема, ітрію, європію, тербію і диспрозію вистачить на 780, 620, 420 і 730 років, відповідно.

  Вчені з Університету Васеда і Токійського університету не тільки склали карту з вмістом РЗЕ в океанічному мулі, а й розробили економічно ефективну технологію видобутку мулу і виділення з нього цінних матеріалів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні
Сума виплат за порушення патентів навряд чи вплине на чистий прибуток компаній.
Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми