Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

Японія відкрила поклади рідкісних металів

 • Джерело: bigmir.net.  → Ключові теги: Японія

  Японія може вирватися вперед у виробництві нових технологій. Рідкоземельні елементи (РЗЕ) – критично важливі матеріали для багатьох передових технологій завдяки своїм унікальним фізико-хімічним властивостям. Вони застосовуються в перспективних галузях промисловості, включаючи гібридний транспорт, акумуляторні батареї, вітряні турбіни, світлодіоди, компактні люмінесцентні лампи, панелі дисплеїв, а також у багатьох медичних і військових технологіях. Затребуваність РЗЕ, особливо в технологіях відновлюваної енергетики та електроніки, привела до зростання попиту на них в останні роки.

  6884_image0122.jpg (16.18 Kb)


  На цьому тлі в 2011 році було опубліковано відкриття І. Като, який виявив високу концентрацію РЗЕ в океанічному мулі на дні Тихого океану. Като вважає, що концентрація елементів там досягає 2230 ppm. У 2013 році в ході науково-дослідної експедиції на рейсі KR13-02 Японського агентства з морської науки і техніки підтвердили багаті поклади РЗЕ в мулі біля острова Мініміторі з концентрацією 2000-5000 ppm.

  Видобуток РЗЕ з мулу має низку переваг, підкреслюють японські дослідники. По-перше, там особливо висока концентрація важких РЗЕ (від європію до лютецію). По-друге, практично відсутні радіоактивні елементи (уран і торій). По-третє, мул дуже легко добувати і переробляти. І найголовніше – ресурси мулу в океані практично нескінченні.

  Зараз японські дослідники зібрали всі наявні дані і склали повнішу карту покладів РЗЕ в океанічному мулі біля острова Мініміторі. Після дослідницьких експедицій KR13-02, MR13-E02 і KR14-02 в зазначений район для відбору керна були спрямовані ще три експедиції MR14-E02, MR15-E01 Leg 2 і MR15-02, щоб уточнити зібрані раніше дані і отримати нову інформацію.

  За оцінками вчених, родовище біля острова Мініміторі містить понад 16 млн т РЗЕ. Саме на ділянках, де взяті проби, поклади рідкоземельних елементів оцінюються в 1,2 млн т, але дослідники екстраполювали їх на весь регіон біля острова площею 2500 км². Це прямокутна область, обмежена 21°48′ и 22°15′ північної широти, 153°30 и 154°07′ східної довготи.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна назвала дату нового траншу МВФ

  Такі величезні поклади РЗЕ «мають потенціал постачати ці метали на напівнескінченній основі для всього світу», сказано в дослідженні. Опускаючи забавну фразу про «напівнескінченність», в реальності 16 млн т цих елементів вистачить світовій промисловості на багато століть. Зокрема, ітрію, європію, тербію і диспрозію вистачить на 780, 620, 420 і 730 років, відповідно.

  Вчені з Університету Васеда і Токійського університету не тільки склали карту з вмістом РЗЕ в океанічному мулі, а й розробили економічно ефективну технологію видобутку мулу і виділення з нього цінних матеріалів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми