Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

Як зріс товарообіг с/г продукції між Україною та ЄС

 • Джерело: 24tv.ua.  → Ключові теги: сільське господарство

  У січні-червні 2018 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом збільшився до 3,9 мільярда доларів США.

  0551_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)


  Про це поінформував заступник директора Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

  При цьому, зазначив він, одночасне зниження експорту та зростання імпорту спричинили зменшення на 0,4 мільярда доларів позитивного для України сальдо – до 1,3 мільярдів у порівнянні з І півріччям 2017 року.

  Найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються шість країн – Нідерланди, Іспанія, Італія, Польща, Франція та Німеччина. Їхня сукупна частка складає близько 3/4 обороту взаємної торгівлі сільськогосподарськими товарами,
  – зазначив експерт.

  За його словами, основні обсяги поставок до Європи Україна забезпечує за рахунок зернових (975 мільйонів доларів) та олійних (235 мільйонів) культур, а також соняшникової олії (527 мільйонів доларів) і макухи (246 мільйонів).

  Натомість Україна найбільше імпортує з ЄС алкогольні напої, насіння олійних та зернових культур для сівби, продукти для годівлі тварин, а також тютюн.

  За даними на середину липня, у 2018 році вітчизняні експортери вже повністю використали безмитні експортні квоти Європейського Союзу на пшеницю, кукурудзу, яблучний і виноградний соки, солод і клейковину, оброблені томати, мед, вершкове масло, а також три квартальні квоти на м’ясо птиці,
  – відзначив Пугачов.

  До того ж, закрито додаткові преференційні квоти на пшеницю і кукурудзу, які почали діяти з початку 2018 року.

  Більш ніж на половину заповнені квоти на ячмінну крупу, крохмаль і оброблений крохмаль.

  Як і в попередні роки, основна частка квот залишається з нульовим або дуже низьким відсотком використання. А це означає, що вітчизняні виробники агропродовольчої продукції не готові повною мірою реалізувати свій експортний потенціал на європейському ринку, підсумував Микола Пугачов.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018 Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018
ТОП-5 прем'єр 2018 року про бізнес і гроші.
Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій
Вибираючи модель смартфона покупці звертають увагу на камеру, яка є важливим елементом будь – якого сучасного гаджета. Мобільник завжди знаходиться пі...
Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів
Китайська компанія Bytedance обігнала Uber і стала найдорожчим приватним стартапом в світі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми