Сільське господарство та промисловість, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Араби купили агрохолдинг "Мрія"

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: Мрія

  Агрохолдинг "Мрія" купила сільськогосподарська та тваринницька компанія Salic із Саудівської Аравії. До угоди увійшли всі об'єкти інфраструктури і технічний парк, також компанії, які володіють правом оренди земельного банку українського агрохолдингу.

  1424_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)


  "В Саудівській Аравії немає кліматичних умов і можливостей для розвитку більшості напрямів аграрного сектору. Тому Україна із запасом чорноземів є привабливою для них. Це перша ластівка. Далі можемо чекати приходу на український аграрний ринок інших компаній Аравійського півострову чи африканських країн", - розповів економіст Андрій Новак.

  За його словами, анексія Криму 2014-го, військові дії на Донбасі зі сторони Росії, слабка реакція Заходу свідчать, що в Україні досить мало світових економічних інтересів. Угода з Саудівською Аравією, безумовно, є позитивним рішенням.

  Агрохолдинг "Мрія" 1992-го заснував Іван Гута. 2014-го компанія допустила технічний дефолт. Тобто не змогла виконати додаткові умови за кредитами. У лютому 2015-го контроль над активами перейшов до кредиторів.

  "Завдяки угоді вирішили питання боргів української компанії. Щоправда, не зовсім на користь кредиторів. Вони втратили понад 90% кредитів. 2015-го борги компанії становили $1,1 млрд. Саудити викупили їх майже за $200 млн. Однак це не остання компанія в Україні, яка має проблеми з кредиторами", - каже експерт з інвестицій Олександр Паращій.

  В Україні немає офіційного ринку купівлі-продажу землі. Легальними є орендні відносини. Оскільки угоди оренди не вічні, інвесторам потрібні гарантії, що їхні землі не відберуть.

  Компанія Саудівської Аравії планує розширити в Україні земельний банк із 42 тиc. га до 100 тис. га протягом 3 років. На українських землях вирощуватимуть пшеницю, ячмінь, кукурудзу, рапс і соняшник.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми