Сільське господарство та промисловість, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Араби купили агрохолдинг "Мрія"

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: Мрія

  Агрохолдинг "Мрія" купила сільськогосподарська та тваринницька компанія Salic із Саудівської Аравії. До угоди увійшли всі об'єкти інфраструктури і технічний парк, також компанії, які володіють правом оренди земельного банку українського агрохолдингу.

  1424_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)


  "В Саудівській Аравії немає кліматичних умов і можливостей для розвитку більшості напрямів аграрного сектору. Тому Україна із запасом чорноземів є привабливою для них. Це перша ластівка. Далі можемо чекати приходу на український аграрний ринок інших компаній Аравійського півострову чи африканських країн", - розповів економіст Андрій Новак.

  За його словами, анексія Криму 2014-го, військові дії на Донбасі зі сторони Росії, слабка реакція Заходу свідчать, що в Україні досить мало світових економічних інтересів. Угода з Саудівською Аравією, безумовно, є позитивним рішенням.

  Агрохолдинг "Мрія" 1992-го заснував Іван Гута. 2014-го компанія допустила технічний дефолт. Тобто не змогла виконати додаткові умови за кредитами. У лютому 2015-го контроль над активами перейшов до кредиторів.

  "Завдяки угоді вирішили питання боргів української компанії. Щоправда, не зовсім на користь кредиторів. Вони втратили понад 90% кредитів. 2015-го борги компанії становили $1,1 млрд. Саудити викупили їх майже за $200 млн. Однак це не остання компанія в Україні, яка має проблеми з кредиторами", - каже експерт з інвестицій Олександр Паращій.

  В Україні немає офіційного ринку купівлі-продажу землі. Легальними є орендні відносини. Оскільки угоди оренди не вічні, інвесторам потрібні гарантії, що їхні землі не відберуть.

  Компанія Саудівської Аравії планує розширити в Україні земельний банк із 42 тиc. га до 100 тис. га протягом 3 років. На українських землях вирощуватимуть пшеницю, ячмінь, кукурудзу, рапс і соняшник.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Samsung випустить унікальний смартфон Samsung випустить унікальний смартфон
Компанія Samsung вирішила не зупинятися на недавньому смартфоні з потрійною основною камерою і вже готує до випуску Galaxy A9 (2018), який стане перши...
Топ-10 найдорожчих брендів світу Топ-10 найдорожчих брендів світу
2018-го найдорожчими брендами у світі стали Apple, Google та Amazon.
ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів
Лідером виявився глава компанії Amazon Джефф Безос. За годину він заробляє близько чотирьох з половиною мільйонів доларів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми