Ми навіть трохи применшуємо ту ступінь кризи в аграрному секторі та хімічній промисловості. Найбільші виробники на ринку азотних добрив "сидять" на дешевому газі. На мій погляд, ніщо, крім дешевої сировинної бази, нам не допоможе. Варіанти – це або власний газ, або газифікація вугілля.
Про це заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної Ради Михайло Соколов.
Як пояснив експерт, метод уряд дотацій для виробників добрив через сільгоспвиробників є хибним - дотації майть бути визначені та адресні. При цьому, навіть забезпечивши аграрний сектор виключно українськими добривами, потужності хімпрому не будуть завантажені навіть наполовину, тому що загублені ринки збуту.
"Програма допомоги в закупівлі вітчизняної техніки виконується на 25%. Аграрії не дуже хочуть в ній брати участь".
"У нас великі протиріччя з урядом і Міністерством аграрної політики щодо програми держпідтримки. Тому що в цьому році вона виконується тільки на 14% від плану. Нас категорично не влаштовує ні як вона працює, ні те, на що даються гроші. Про це писали уряду і депутатам всі аграрні асоціації".
"Якщо так триватиме, розглядаємо варіант запропонувати уряду скасувати програму держпідтримки. А замість цього прийняти закон про знижену ставку на ряд продуктів харчування. Тому що якщо ми не можемо отримати гроші, які формально нам призначені, то нехай їх отримають люди, і їжа в країні подешевшає, щоб підростаюче покоління зростало здоровим".