В Україні різко знизилася родючість чорноземів, і зараз воно досягає критичного рівня.
Екологи і вчені вже б'ють на сполох, оскільки нестача поживних речовин, висока кислотність і знижений вміст гумусу залежать від нераціонального використання добрив.
Відзначається, що раніше в Рівненській області на одному з полів були удобрені 250 гектарів землі, а на цій ділянці вирощують пшеницю, ячмінь та ріпу. Добрива не були внесені через різке подорожчання. Крім того, наголошується, що на українському ринку виник дефіцит добрив. Один з експертів розповів, що в той момент, коли потрібно було внести добрива, на ринку їх просто не виявилося, і така ситуація зараз складається не тільки в Рівненській області, і вона, судячи з усього, негативно позначиться на врожаї. «Хтось був змушений скоротити обсяг внесення мінеральних добрив, і, звичайно, це відобразиться на врожайності. Деякі були змушені взагалі переглянути структуру посівів», - підкреслюють експерти.
Стало відомо, що в поточному році в Україні було використано на 50% мінеральних добрив менше, ніж в 2017 році, але при цьому площа посівів не зменшилася. Урожайність буде залежати не тільки від кількості засіяних площ, а й від якості ґрунту. Вчені додали, що чорнозем в Україні буквально знищують.