Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

Як с/г найбільше продає Україна

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: сільське господарство

    2018 року Україна зібрала найбільший урожай за всю історію незалежності.

    6015_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)

    Україна традиційно залишається аграрною країною, а сам аграрний сектор має значний вплив на економіку нашої держави. Тільки за 2018 рік Україна зібрала рекордні врожаї зернових і експортувала продуктів агропромислового комплексу більш ніж на 17 млрд доларів. Які продукти Україна відправляє за кордон і що імпортує.

    Рекордний урожай і збільшення експорту
    За 2018 рік Україна зібрала понад 70 млн тонн зернових, що є найбільшим урожаєм за всю історію незалежності країни. Цей показник перевищує попередній максимум на 4 млн тонн, повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики і продовольства.

    Так, в Україні 2018 року зібрали рекордний урожай кукурудзи – 35,5 млн тонн, соняшнику – 13,7 млн тонн і сої – 4,4 млн тонн.

    При цьому найбільше зерна зібрали в Полтавській (6,4 млн тонн), Черкаській (4,8 млн тонн) і Вінницькій (6,1 млн тонн) областях. А найвищу врожайність 2018 року показали Черкаська (72,8 центнера з гектара), Вінницька (71,3 ц/га) і Хмельницька (71,6 ц/га) області.

    Стосовно експорту, то за результатами 11 місяців 2018 р. вітчизняний аграрний і харчової експорт збільшився на 621,4 млн дол. порівняно з аналогічним періодом 2017 року і становив 17,02 млрд дол. Про це повідомляє Ольга Трофімцева, заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції.

    "За результатами січня-листопада 2018 року зовнішньоторговельний оборот продукції агропромислового комплексу досяг 21,9 млрд дол. або 23,1% всього зовнішньоторговельного обороту України. Вітчизняний аграрний і харчовий експорт за цей період збільшився на 621,4 млн дол. порівняно з аналогічним періодом 2017 року і становив 17,02 млрд дол.", – розповідає Трофімцева.

    Стосовно регіональної структури, то в міністерстві розповіли, що найбільшим ринком залишаються країни Азії, а також Європейський Союз.

    "Регіональна структура аграрного і харчового експорту залишилася стабільною: найбільшим ринком для нас були країни Азії, куди було експортовано вітчизняної продукції на 7,3 млрд дол. за 11 місяців поточного року. Друге місце займають країни Європейського Союзу – 5,6 млрд дол. Третє місце за країнами Африки з результатом експорту 2,2 млрд дол", – пояснила Ольга Трофімцева.

    Які продукти експортує і імпортує Україна
    Україна продовжує нарощувати агроекспорт, який становить чималий відсоток від загального товарообігу. ТОП-5 категорій товарів, які експортує Україна, виглядає наступним чином:

    недорогоцінні метали та вироби з них – 25,6%;
    чорні метали – 21,9%;
    продукти рослинного походження – 19,8%;
    зернові культури – 14,4%;
    машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання – 10%.
    Ми бачимо, що з п'яти ключових позицій дві займають продукти аграрного сектора. Основу агрохарчового експорту 2018 року становили зернові культури з часткою 38,1%, масла – 23,4% і насіння олійних культур – 10,5%. Крім того, українські виробники активно експортували м'ясо і субпродукти свійської птиці на суму 471,9 млн дол., цукор – 196,6 млн дол., шоколад та інші продукти з вмістом какао – 158,4 млн дол., хлібобулочні, кондитерські вироби – 140,8 млн дол., масло соєве – 139,5 млн дол. і інші.

    Також Україна мала непогану експортну динаміку протягом 2018 року. У грошовому еквіваленті приріст експорту найбільше помітний щодо м'яса і субпродуктів – продажі зросли на 102,3 млн, експорт насіння ріпаку зріс на 89,5 млн дол., кукурудзи – на 88,3 млн дол., олії з суріпиці, ріпакової або гірчичної – на 48,8 млн дол., а яйця птиці – на 39,7 млн доларів.

    Стосовно імпорту продуктів харчування та різного харчової сировини, то він в Україні набагато нижче, ніж експорт. Імпорт живих тварин і продуктів тваринного походження становить всього 1,6% від загального імпорту – 728 млн доларів. Продукти рослинного походження зайняли 2,6% від імпорту – 1,19 млрд доларів. Також Україна імпортує готові продукти харчування – 4% загальної вартістю на 1,8 млрд доларів.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми