Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

В Україні дефіцит вугілля для проходження зимового періоду

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: вугілля

    Собівартість українського палива значно вища від собівартості іноземного.

    2238_vug.jpg (40.81 Kb)

    Україні не вистачає свого вугілля, щоб перезимувати. Доводиться докуповувати за кордоном – близько 20%. Але і власні 80% – на вагу золота. Роками гірники скаржилися: вітчизняне вугілля на внутрішньому ринку продається за безцінь. Хоча вартість його видобутку – занадто дорога. З чого складається ціна кожної вуглинки, і чому собівартість українського палива значно вища від собівартості іноземного?

    Наприклад, в Австралії близько половини вугілля видобувають так званим відкритим способом. Шахту не викопують. Тому що паливо можна знайти на глибині декількох метрів. Собівартість видобутку австралійського вугілля – 20-30 доларів за тонну.

    Українське вугілля дістається в рази важче і дорожче. На державних шахтах його собівартість в 5 разів вища від австралійської. Тобто більше 150 доларів за тонну. Абсолютна більшість вугілля в Україні видобувається не відкритим, а закритим способом – в шахтах. Якщо в Китаї або Південно-Африканській Республіці середня глибина, з якої "піднімають" вугілля, 200-300 метрів, то в Україні – треба спускатися на 600. А ось, якщо товщина пластів вугілля в Україні близько метра, в тому ж Китаї вона більша в рази.

    Щодо продуктивності праці на державних шахтах говорити не доводиться. Замість роботизованих комбайнів – дідівський спосіб.

    "Відбійним молотком видобувають вугілля ... Ну скільки він може добути? Дістав вугілля, а потім ще треба вручну його занурити, тому що електровозів не вистачає, щоб везти його. І штовхає шахтар цей вагон", – говорить Віктор Турманов, голова профспілки працівників вугільної промисловості України.

    Додамо високі витрати через старе обладнання, якому 30-40 років. Воно споживає в 5-6 разів більше кіловат, ніж сучасне. Воно неефективне і енергозатратне.

    "Постійно працює вентилятор головного провітрювання, головна компресорна установка, головний підйомник – найбільш енергоємні машини і установки", – говорить Михайло Волинець, голова незалежної профспілки гірників України.

    На оновлення обладнання немає коштів. Тому що ціна вугілля держшахт набагато нижча від собівартості. Немає і особливого бажання чиновників, – кажуть експерти.

    "Є питання, пов'язані і з неефективним управлінням, можливо, з корупцією", – вважає Дмитро Марунич, співголова Фонду енергетичних стратегій.

    Так якою має бути ціна українського вугілля, щоб шахтарі могли безпечно працювати і отримувати зарплату вчасно? Голова незалежної профспілки гірників Михайло Волинець вважає: близько 2800 гривень за тонну.

    Приблизно до цього рівня зросла ціна під час дії формули "Роттердам +".

    "Якби не була введена в дію формула" Роттердам + ", то заборгованість по заробітній платі на державних шахтах вже становила б 11 млрд гривень. Фактично, цієї галузі вже не було б. З'явилася формула" Роттердам + "- стабілізували ситуацію на ринку електроенергетики", – відзначає експерт.

    Сьогодні в Україні вже діє ринок електроенергії. А значить, тільки попит може визначати ціну. Втім, і в цих умовах звучать пропозиції штучного заниження ціни на електроенергію. Тому ТЕС можуть збанкрутувати, а завжди неприбутковим шахтам на розвиток не вистачить навіть державних дотацій.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми