Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

Українці відмовляються від тримання корів

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: корови, фермери

  В Україні стрімко зменшується поголів'я корів. На 1 липня 2019-го нараховували 3,74 млн голів. Це на 4,1% менше, ніж на 1 липня 2018-го.

  2445_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Сільськогосподарські підприємства тримають 1,12 млн корів. Господарства населення - 2,62 млн голів.

  Щоб виростити молочну корову, треба 3 роки. За 9 місяців корова виношує в утробі одне теля. Для порівняння, в однієї свиноматки народжується по 10-12 поросят. До забою їх вирощують півроку. За рік господарство має 2 повних цикли. У птахівництві для вирощування бройлера треба 45 днів. Крім того, корови вимогливі до годування.

  Крім того, фермери можуть втратити землі, які орендують для вирощування корів. Це станеться, коли запрацює ринок землі.

  Галузь не рятує одна з найвищих за останні 10 років цін на молочну сировину. Українську продукцію активно заміщають імпортною. Так, українцям продають сири, завезені з сусідньої Польщі.

  "Маємо сильний дефіцит молочної сировини на ринку, пов'язаний зі скороченням поголів'я. Через це ціни зростатимуть. Тому збільшуватиметься імпорт більш дешевого продукту з-за кордону", - пояснює віце-президент Асоціації виробників молока Анна Лавренюк.

  Водночас ціна на молочні продукти, які купують у домогосподарствах, падає. Так, сировину другого сорту наступного року, згідно з законодавством, заборонять приймати на переробку.

  "Треба державна підтримка кооперативів, у які могли б об'єднуватися селяни для спільного виробництва молока, закуповуючи необхідну техніку для доїння безконтактним методом, щоб виробляти сировину вищої якості", - каже голова Асоціації тваринників Ірина Паламар.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми