Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

Українці відмовляються від тримання корів

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: корови, фермери

  В Україні стрімко зменшується поголів'я корів. На 1 липня 2019-го нараховували 3,74 млн голів. Це на 4,1% менше, ніж на 1 липня 2018-го.

  2445_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Сільськогосподарські підприємства тримають 1,12 млн корів. Господарства населення - 2,62 млн голів.

  Щоб виростити молочну корову, треба 3 роки. За 9 місяців корова виношує в утробі одне теля. Для порівняння, в однієї свиноматки народжується по 10-12 поросят. До забою їх вирощують півроку. За рік господарство має 2 повних цикли. У птахівництві для вирощування бройлера треба 45 днів. Крім того, корови вимогливі до годування.

  Крім того, фермери можуть втратити землі, які орендують для вирощування корів. Це станеться, коли запрацює ринок землі.

  Галузь не рятує одна з найвищих за останні 10 років цін на молочну сировину. Українську продукцію активно заміщають імпортною. Так, українцям продають сири, завезені з сусідньої Польщі.

  "Маємо сильний дефіцит молочної сировини на ринку, пов'язаний зі скороченням поголів'я. Через це ціни зростатимуть. Тому збільшуватиметься імпорт більш дешевого продукту з-за кордону", - пояснює віце-президент Асоціації виробників молока Анна Лавренюк.

  Водночас ціна на молочні продукти, які купують у домогосподарствах, падає. Так, сировину другого сорту наступного року, згідно з законодавством, заборонять приймати на переробку.

  "Треба державна підтримка кооперативів, у які могли б об'єднуватися селяни для спільного виробництва молока, закуповуючи необхідну техніку для доїння безконтактним методом, щоб виробляти сировину вищої якості", - каже голова Асоціації тваринників Ірина Паламар.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми