В Україні є видобувні підприємства, які перебувають у стані ліквідації вже 18 років.
Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища визначає пріоритетним завданням найближчим часом ліквідувати збиткові державні шахти, розпочати перепрофілювання гірників і створити для них інші робочі місця. Про це заявив голова міністерства Олексій Оржель під час презентації планів роботи відомства до кінця 2019 і на наступні кілька років.
"На сьогодні розробляється комплексна програма (прописано все по днях), яка відпрацьовується з кожним суб'єктом. На жаль, будуть ті шахти – і у нас вони є в графіку, – які не матимуть перспектив, які повинні бути ліквідовані", – сказав він.
За словами Оржеля, в Україні є шахти, які ліквідують уже 18 років.
"Ми повинні знайти людям нову роботу і нові можливості для життя. Ми будемо намагатися перепрофілювати людей. Уже є певні домовленості. Сподіваюся, що вже в грудні разом зі Світовим банком, у якого є світовий досвід реформування вугільної галузі, почнемо реформу", – повідомив він.
Міністр зазначив, що три мільйони тонн вугілля, які дає державна вугільна галузь, неспівставні з тими витратами, які зараз несе держбюджет для компенсації заробітних плат.
"Державна вугільна галузь – збиткова галузь. 32 тисячі осіб працюють у галузі, із сім'ями близько 200 тисяч людей, проблеми яких ми повинні розв'язати. Ми повинні визначити на рівні аудиту і побудувати логіку, коли ці об'єкти державної власності можуть бути приватизовані, віддані в оренду під жорсткі інвестиційні зобов'язання" , – підкреслив він.
Нагадаємо, у жовтні Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища заявило про пошук механізмів виведення вугільної галузі країни зі збиткового стану, в якому вона перебуває понад десять років. Також у відомстві почали проводити аудит ефективності роботи всіх державних шахт.
11 листопада президент України Володимир Зеленський підписав зміни в закон про державний бюджет на 2019 рік, що передбачають погашення заборгованості з зарплати шахтарям ще на 1 млрд грн.