Самостійно Україна вже не зможе впоратися з деіндустіалізацією.
Зовсім недавно новий прем'єр-міністр України Денис Шмигаль назвав перші три кроки свого уряду щодо відродження промисловості. Експерти підтримують наміри нового уряду. Так Олег Пендзин закликає владу зайнятися поліпшенням інвестиційного клімату, оскільки власних коштів українського бізнесу і допомоги влади недостатньо.
"Інвестор – не спонсор, тому, вкладаючи гроші в якийсь бізнес, він робить це для отримання прибутку, – каже Олег Пендзин. – Якщо в країні закони не захищають приватну власність, а податки непомірні, як у нас, в таку країну інвестор не піде. Навпаки, він буде продавати у нас свою продукцію, вироблену в іншій країні. Часу у влади України майже не залишилося – через рік-півтора буде пройдена точка неповернення і відродити українську промисловість уже стане неможливим. Ми перетворимося в аграрну країну – сировинний придаток Європи. Але очевидно, що в такому випадку не доводиться говорити про досягнення в Україні європейського рівня життя".
А ось Віктор Скаршевський песимістичний.
"Очікувана світова фінансова криза може поставити хрест на будь-яких позитивних починаннях нашої влади. Адже уряд маленької сировинної аграрної монополізованої української економіки може лише злегка пом'якшити наслідки кризи, але, на жаль, не запобігти", – каже Скаршевський.
Втім, за його словами, точка неповернення не пройдена, але часу на розкачку немає. І новопризначеному Кабміну варто зробити пріоритетними саме питання держпідтримки промисловості.