Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

Вартість пшениці різко зросла у ціні

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: зерно

    В Україні в 2021 році виробництво зернових зросте до рекордних 31,2 мільйона тонн, а це на 26% перевершує урожай культури в 2020 році

    4125_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)

    За минулі вихідні (28 та 29 серпня) вартість пшениці виросла на 100 гривень: у середньому з 7227 гривень за тонну (27 серпня) до 7327 гривень за тонну (30 серпня). Такі дані розміщені на сайті Tripoli.

    Примітно, що 23 серпня ціна трималася на рівні 7291 гривень за тонну, однак до кінця тижня, 27 серпня, впала до 7227 гривень. І з початком тижня – новий стрибок.

    У 2020 році ціни на пшеницю істотно виросли. Якщо на початку минулого року, вартість зернової культури трималася на рівні близько 4500 гривень за тонну, то в кінці року піднялася до понад семи тисяч гривень.

    Виробництво пшениці поб'є рекорд
    Тим часом аналітики "АПК-Інформ" підвищили оцінку виробництва зернових в Україні в 2021 році до рекордних 31,2 мільйона тонн. А це на 26% перевершує урожай культури в 2020 році (24,9 мільйона тонн) і на 8% вище серпневої оцінки (28,8 мільйона тонн).

    У своїх розрахунках експерти враховували темпи і виробничі показники показників збирання пшениці в Україні та за оперативними даними Мінагрополітики, і даними Державної служби статистики.

    На такі показники істотно вплинули погодні умови. Згідно з даними Укргідрометеоцентру, в більшості областей України протягом чотирьох останніх декад максимальні показники кількості опадів перевищували багаторічні норми.

    Найбільше дощі вплинули на чотири області, в яких зосереджено 27% посівних площ пшениці:

    Дніпропетровщина;
    Запорізька область;
    Кіровоградщина;
    Херсонщина.
    Так, середня врожайність пшениці в цих областях в поточному сезоні на 15-20% вище, ніж максимальні показники за 10 попередніх років. Разом із тим не виключена необхідність досушування зернової культури через рясні опади.

    Поки що немає об'єктивної інформації щодо якості пшениці. Однак існує ймовірність того, що показники виробництва будуть знижені у вазі після доробки. Через збільшення виробництва аналітики прогнозують і зростання експорту пшениці в 2021-2022 роках – до 21 мільйона тонн або +26%.

    "У разі рекордного врожаю кукурудзи в Україні в 2021 року і відсутності підвищеного попиту з боку імпортерів пшениці, реалізація зазначеного експортного потенціалу може бути під питанням. Відповідно, за підсумками сезону-2021/22 можуть сформуватися високі перехідні запаси зернової (3,3 млн тонн проти 2,1 млн тонн у попередньому сезоні), що буде надавати додатковий тиск на ціни, які будуть перебувати під впливом очікуваного рекордного врожаю", – йдеться в повідомленні.

    Нагадаємо, врожайність зернових культур в 2021 році зросла на 18%в порівнянні з минулим роком. Станом на 19 серпня аграрії зібрали понад 31 мільйон тонн зернових, а це на 11% більше, ніж за весь період попереднього року.

    Днем раніше, 18 серпня, прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду заявив, що урожай зернових в поточному році може стати рекордним. Глава Кабміну заявив, що до середини серпня в країні намололи 29 млн тонн пшениці, а це більше, ніж за весь сезон 2020 року.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми