Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

Попит на вугілля у світі б'є рекорди

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: вугілля

  За оцінкою Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), зростання споживання в Китаї, Індії та США може збільшити світовий попит на вугільну електроенергію до нового рекордного рівня в 2022 році. І тоді всі зусилля зі скорочення викидів парникових газів виявляться марними.

  9554_vug.jpg (40.81 Kb)


  МЕА заявило, що світове виробництво електроенергії з використанням вугілля як палива електростанцій, як очікується, досягне 10 350 терават-годин в 2021 році — це на 9% більше ніж минулого року. Таке виробництво обумовлено швидким економічним відновленням, яке «збільшило попит на електроенергію набагато швидше, і такому попиту не можуть відповідати поставки з низьким вмістом вуглецю».

  Очікується, що загальний попит на вугілля, в тому числі для таких галузей, як цементна і сталеливарна, в цьому році зросте на 6%. У звіті МЕА говориться, що хоч рекордні рівні споживання 2013 і 2014 років і не будуть побиті, наступного року загальне споживання може досягти нового рекордного рівня.

  Виконавчий директор МЕА Фатіх Бірол заявив, що це збільшення є «тривожною ознакою того, наскільки світ відстає у своїх зусиллях зі скорочення викидів до нульового рівня».

  За даними МЕА, на Китай припадає більше ніж половина світового вугільного виробництва, і очікується, що в 2021 році воно теж зросте на 9% в річному обчисленні. За прогнозами, цього року виробництво в Індії зросте на 12%.

  Скорочення використання вугілля було головним каменем спотикання на переговорах щодо клімату в Глазго минулого місяця, коли країни, нарешті, погодилися «скоротити» споживання в рамках своїх зусиль з утримання підвищення глобальної температури якомога ближче до 1,5 градусів Цельсія.

  Китай вже пообіцяв почати скорочувати споживання вугілля. Але він зробить це тільки після 2025 року, що дає виробникам значну свободу дій для подальшого збільшення генеруючих потужностей в найближчі чотири роки.

  Китай, ймовірно, побудує до 150 гігават (ГВт) нових вугільних електростанцій в період 2021−2025 років.



  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми