Сільське господарство та промисловість, Продукти харчування Автор: RomanK Друкувати

Все на експорт: в Україні практично не залишилося зерна для випікання хліба

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: зерно, хліб

    В Україні можуть запровадити обмеження на продаж пшениці за кордон. Причина – дефіцит зерна, придатного для випікання хліба.

    2209_1470907616_9418ef8eb40a32be32fd9188b41deb89.jpg (76.36 Kb)

    За даними експертки в галузі сільського господарства Лариси Гук, на кінець 2021 року в Україні залишилося лише 800 тис. тонн продовольчої пшениці. Цього явно замало для забезпечення потреб країни.

    За словами Гук, рішення про те, якими саме будуть обмеження на експорт пшениці, влада, найімовірніше, ухвалить у січні 2022 року. Наразі розглядаються кілька сценаріїв:

    запровадження граничних обсягів експорту продовольчої пшениці;

    запровадження експортного мита на вивезення пшениці.

    Головною причиною ситуації, що склалась, є безконтрольний продаж зерна за кордон, зазначає Гук. "Експортери примудрилися підписати меморандум із владою та отримали дозвіл на вивіз 25,3 млн тонн пшениці без поділу на продовольчу та фуражну (призначену для годівлі тварин. – Ред.)", – розповідає вона.

    Це призвело до того, що вивозилося переважно продовольче зерно. Тому, за її словами, точної відповіді на просте запитання "скільки у країні залишилося високоякісної пшениці?" ніхто не знає.

    Експертка припускає, що в умовах, які склались, пекарі можуть свідомо піти на зниження якості своєї продукції – і почати пекти хліб із низькоякісного борошна. Понад те, використовувати можуть і фуражне зерно (зазвичай йде на корми для тварин).

    "Є ще майже 1,5 млн тонн пшениці 3-го класу. Не ідеально, але все ж таки. Плюс фураж (а що ви хотіли?)" – зазначила Гук.

    Голова Спілки українського селянства Іван Томіч також попереджав, що ціни на хлібобулочні вироби в Україні до вересня-2022 наступного року можуть зрости аж на 35%. Він також упевнений: головна причина нестачі зерна в державі – великі обсяги його експорту.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми