Сільське господарство та промисловість, Продукти харчування Автор: RomanK Друкувати

Все на експорт: в Україні практично не залишилося зерна для випікання хліба

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: зерно, хліб

  В Україні можуть запровадити обмеження на продаж пшениці за кордон. Причина – дефіцит зерна, придатного для випікання хліба.

  2209_1470907616_9418ef8eb40a32be32fd9188b41deb89.jpg (76.36 Kb)


  За даними експертки в галузі сільського господарства Лариси Гук, на кінець 2021 року в Україні залишилося лише 800 тис. тонн продовольчої пшениці. Цього явно замало для забезпечення потреб країни.

  За словами Гук, рішення про те, якими саме будуть обмеження на експорт пшениці, влада, найімовірніше, ухвалить у січні 2022 року. Наразі розглядаються кілька сценаріїв:

  запровадження граничних обсягів експорту продовольчої пшениці;

  запровадження експортного мита на вивезення пшениці.

  Головною причиною ситуації, що склалась, є безконтрольний продаж зерна за кордон, зазначає Гук. "Експортери примудрилися підписати меморандум із владою та отримали дозвіл на вивіз 25,3 млн тонн пшениці без поділу на продовольчу та фуражну (призначену для годівлі тварин. – Ред.)", – розповідає вона.

  Це призвело до того, що вивозилося переважно продовольче зерно. Тому, за її словами, точної відповіді на просте запитання "скільки у країні залишилося високоякісної пшениці?" ніхто не знає.

  Експертка припускає, що в умовах, які склались, пекарі можуть свідомо піти на зниження якості своєї продукції – і почати пекти хліб із низькоякісного борошна. Понад те, використовувати можуть і фуражне зерно (зазвичай йде на корми для тварин).

  "Є ще майже 1,5 млн тонн пшениці 3-го класу. Не ідеально, але все ж таки. Плюс фураж (а що ви хотіли?)" – зазначила Гук.

  Голова Спілки українського селянства Іван Томіч також попереджав, що ціни на хлібобулочні вироби в Україні до вересня-2022 наступного року можуть зрости аж на 35%. Він також упевнений: головна причина нестачі зерна в державі – великі обсяги його експорту.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми