Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

Українська економіка на грані енергетичного шоку

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: економіка

  Українська економіка переживає енергетичний шок.

  8205_29_main_new_1509094336.jpg (84.13 Kb)


  Про це сказав економіст Олексій Кущ.

  "Підприємства вже купують газ по 40 гривень за кубометр, електрику — по 5 гривень за кіловат. Собівартість виробництва збільшується, промислова інфляція становить понад 50 відсотків. Водночас вони не можуть підвищувати ціни на продукцію, бо населення не зможе її купувати", - сказав.

  До 30 квітня підприємства купуватимуть газ українського видобутку з максимальною націнкою 25%. Це стримає ріст цін на соціально важливі продукти. Кабмін також зобов'язав видобувні компанії до 1 травня продавати 20% українського газу на біржі. Основними покупцями стануть виробники соціальних сортів хліба, борошна, молока, олії, яєць, курятини.

  "Ініціатива уряду не вирішує проблему, - пояснює. - Бо пільгових цін домоглися лише ті підприємства, чия продукція входить до соціального кошика. Інші страждають. В Україні потерпає переробна галузь, що почала розвиватися. Зупиняються хімічні заводи. Навесні аграріям доведеться купувати імпортні добрива. Стоять підприємства з випуску скла і скловиробів. Постраждала теплична галузь. Можемо втратити до 30 відсотків промисловості".

  Уряд вирішує проблему одних виробників за рахунок інших, вважає Кущ.

  "Переклав проблему на газодобувні компанії. В майбутньому це може спровокувати відтік інвестицій і скорочення видобутку. Якщо держава й надалі так регулюватиме ціни, то приватний бізнес виходитиме з цієї галузі. Державна компанія Укргаз щороку зменшує обсяги видобутку. Їх нарощують приватні підприємства. Але вони не зможуть працювати в таких умовах регулювання. Ініціатива уряду не втримає росту цін на продукти. Для цього потрібні інші методи. Пільгова ціна на газ діятиме до 30 квітня. В Кабміні сподіваються, що влітку вартість впаде. Газ дійсно подешевшає, але не до тієї межі, яку закладають підприємства для рентабельної роботи", - додав економіст.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми