Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

Розірвання договіру оренди землі: поради експерти

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: оренда, земля

  Припиняти договір оренди необхідно правильно й вчасно, інакше автоматичне продовження оренди, що значить фактичну втрату землі.

  3121_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)


  Про це Finance.ua дізнався від голови Всеукраїнського об’єднання власників землі Романа Головіна.

  За його словами, при всіх складнощах припинення дії договору оренди землі у зв’язку із закінченням строку, на який його було укладено, — це поки що єдиний найпростіший спосіб припинити (розірвати) оренду землі.

  «При припиненні дії договору оренди землі необхідно робити як за нормами закону, які діяли на момент укладання договору оренди землі, так і за нормами, які діють зараз», — пояснив Роман Головін.

  Єдине, на чому необхідно зосередитись для сприйняття важливості правильного припинення договорів оренди землі є те, що тепер договір оренди землі може поновлюватися автоматично без відома власника землі.

  Щоб цього не сталося, пояснює експерт, власник землі повинен скористатися правом відмови від поновлення договору не пізніше як за місяць до дати закінчення дії такого договору шляхом подачі до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно заяву про виключення з цього реєстру відомостей про поновлення договору.

  Дії власника землі для припинення договору оренди землі за нормами Закону «Про оренду землі» до 15.07.2020 року.

  Орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов’язаний повідомити про це власника землі до закінчення строку дії договору оренди землі у строк, встановлений договором оренди землі, але не пізніше як за один місяць до закінчення строку дії договору оренди землі. До листа-повідомлення про укладення договору оренди землі на новий строк орендар додає проєкт договору.
  «Тому, якщо, вам надійшов лист-повідомлення від орендаря про укладання договору оренди на новий строк, вам необхідно надати відповідь на цей лист з обґрунтуванням відмови. Не надаючи відповідь орендарю, ви надаєте йому можливість продовжувати користуватися вашою землею на запропонованих ним умовах», — пояснив експерт.

  Надійшли вам пропозиції чи не надійшли пропозиції від орендаря щодо поновлення договору оренди, в будь-якому разі впродовж місяця після закінчення договору оренди землі вам необхідно надіслати орендареві ще раз заперечення у поновленні договору оренди землі.
  «Інакше за умови, що орендар продовжуватиме обробляти вашу землю, орендар буде вважати що ви дали йому мовчазну згоду на подальшу експлуатацію вашої землі», — розповів Роман Головін.

  Також ви, як власник землі, повинні не пізніш як за місяць до дати закінчення дії такого договору подати заяву до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про виключення з цього реєстру відомостей про поновлення договору. Ця заява й буде вашою відмовою в поновленні договору оренди вашої землі. Така дія передбачена змінами до Закону «Про оренду землі», які діють з 15.07.2020 року.
  В жодному разі не підписуйте ніяких додаткових угод з орендарем.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми