Сільське господарство та промисловість, Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Світові ціни на зерно побили рекорд

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ціни, зерно, валюта

  Ф’ючерси на тверду червону озиму пшеницю на фондовій біржі Чикаго перевищили 400 доларів за тонну.

  83_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)


  Про це свідчать дані видання Reuters.
  Так, ціна на біржі Чикаго (Chicago board of trade) в середу 2 березня підвищилася на 13% і склала 1132 центи за бушель, що еквівалентно 415 доларів за тонну. Зростання цін на зерно спичинене вторгненням Росії в Україну. Водночас, обидві країни є великими постачальниками зернових.
  CNN з посиланням на дані аналітичної компанії Gro Intelligence пише, що на Україну та Росіу припадає близько 14% світового виробництва та близько 29% всього експорту пшениці.
  За даними Міністерства сільського господарства США, до російського вторгнення Україна була на шляху до рекордного року експорту пшениці, тоді як експорт пшениці з Росії сповільнювався.
  «Це не могло статися в гірший час», — сказав у коментарі CNN Робб Маккі, президент та головний виконавчий директор Американської асоціації пекарів.
  Оскільки ціни на пшеницю вже зростають, конфлікт чинить ще більший тиск на ланцюжок поставок, який все ще не працює.
  «Залежно від того, як це вийде і як довго це триватиме, фермери, які вирощують пшеницю (в Україні), можуть бути не в змозі садити яру пшеницю, кукурудзу та інші культури. Таким чином вони можуть прожити рік без урожаю», — додав Маккай.
  CNN із посиланням на дані Міністерства праці США повідомляє, що минулого року ціни на зернові та хлібобулочні вироби зросли на 6,8% через інфляцію. Споживчі ціни зазвичай відстають від ринкових цін на пшеницю, кукурудзу, зерно, оскільки ціни на ці товари формуються заздалегідь. Це означає, що вплив може не відчуватися протягом кількох тижнів чи місяців.
  Дії Росії також викликали серйозні перебої у роботі українських портів, ускладнивши експортний ринок.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми