Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

Українці змінили обсяги споживання олії

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: олія

  Згідно з оцінками аналітиків, внутрішнє споживання олії в Україні за сезон в цілому може знизитися стосовно попереднього сезону на 13%.

  8989_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  В результаті війни в Україні очікується скорочення внутрішнього споживання соняшникової олії, яке може спостерігатися вже до кінця поточного сезону.

  Зазначається, що основна причина цього процесу - міграція населення.

  "Згідно з оновленими даними ООН, до початку квітня Україну залишили 4,44 млн громадян. При цьому, хоча масовий виїзд українців за кордон вже не спостерігається і навіть деяка частина людей повертається, внутрішня міграція зі східних областей в більш безпечні центральні та західні триває. Тобто поряд зі скороченням також відбуватиметься регіональний перерозподіл продовольчого споживання рослинної олії", - йдеться в повідомленні.

  Експерти також відзначили, що в кінці лютого і першій половині березня на внутрішньому ринку спостерігався ажіотажний попит на даний продукт з метою формування запасу, через що показник споживання в зазначені місяці, за попередніми оцінками, дещо підвищиться, але вже з квітня очікується поступове його скорочення як серед населення, так і з боку олійно-жирових комбінатів (для виробництва маргарину та іншої продукції).

  Згідно з оцінками аналітиків, внутрішнє споживання олії в Україні за сезон в цілому може знизитися стосовно попереднього сезону на 13% і складе близько 400 тис.тонн. Це вже друге, але більш значне скорочення внутрішнього споживання рослинної олії в Україні за останні 10 років.

  "У разі якщо війна продовжиться, але бойові дії будуть проходити приблизно в тих межах, які спостерігалися на початок квітня, тенденція скорочення внутрішнього споживання в сезоні-2022/23 може зберігатися, але буде залежати насамперед від того, скільки триватиме війна, наскільки покращиться/погіршиться ситуація в країні та, як наслідок, подальшої міграційної динаміки українців", - підкреслили експерти.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми