Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

Світ не зможе без українського хліба - Висоцький

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: зерно, хліб

  За словами міністра Тараса Висоцького, країни світу не зможуть замінити нашу продукцію навіть у перспективі найближчих 3-5 років.

  4447_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)


  Світ не має альтернативи українській сільгосппродукції в тих обсягах, які експортувала наша країна.

  Про це в ефірі національного телемарафону наголосив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

  "Ми постачали 10% світового експорту пшениці, понад 15-20% ячменю, більше 50% соняшникової олії. Із України в середньому експортувалося 50 млн тонн с/г продукції. У рекордні роки цей показник доходив навіть до 65 млн тонн. Сьогодні немає можливості знайти альтернативу таким обсягам та замінити нашу продукцію. Це неможливо зробити фізично, навіть у перспективі найближчих 3-5 років", – підкреслив він.

  За його словами, у зв'язку з блокуванням портів Одеси та Миколаєва Україна може сьогодні експортувати 15-20% від довоєнних показників. Що вже призвело до суттєвого зростання цін на с/г продукцію та її фізичного дефіциту по всьому світу, особливо в державах Близького Сходу та Північної Африки.

  Якщо ситуація з війною та блокуванням портів триватиме і надалі, то країни цих регіонів у принципі не матимуть збіжжя, а це означає голод.

  "Уряд працює над розширенням фізичного експорту через альтернативні шляхи. До прикладу, у квітні було експортовано в 4 рази більше, ніж у березні. Це ще недостатньо, але є суттєвий прогрес. І ми в травні бачимо, що є можливість ще збільшити експортні показники. Тому тут є дві стратегії: перш за все - наша перемога і деблокування портів, а друге - розширення цих альтернативних шляхів збуту продукції", - повідомив Висоцький.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми