Деблокада портів у Чорному морі може збільшити обсяги експорту зерна з України до довоєнного рівня або навіть вище. Це дозволить звільнити зерносховища перед початком збирання нового врожаю. Наразі в них знаходиться ще близько 10 млн. тонн зерна, призначеного для експорту.
До початку повномасштабного вторгнення Росії Україна постачала за кордон у середньому 4,2 млн. тонн на місяць. Тепер влада планує відвантажувати до 5 млн тонн на місяць. Про це пише журнал The Economist, який проаналізував ефекти від деблокади морського експорту зерна з України.
"Протягом трьох місяців після початку війни (з березня до травня) обсяг експорту знаходився приблизно на рівні третини від нормального рівня", – констатували аналітики.
У липні після активізації постачання через Дунай обсяги зернового експорту України почали зростати і збільшилися до 2,5 млн. тонн на місяць. Тепер цей показник потрібно подвоїти за рахунок відправлення суден із продовольством по "зеленим коридорам" у Чорному морі.
"Щоб досягти цього рівня, Україні доведеться подвоїти темпи експорту. Експорт має збільшитися, щоб зменшити запаси зерна, що застрягли в Україні", – зазначає видання.
За підрахунками The Economist, ще близько 10 млн. тонн пшениці, кукурудзи та інших зернових, які мали піти на експорт, все ще перебувають на складах в Україні. Також видання наголосило на важливості українського експорту у глобальному плані.
"Здатність України експортувати свій урожай має відіграти величезну роль у зменшенні нестачі зерна, на яку страждають деякі з найбідніших країн світу. Це також має сприяти зниженню цін", – вважають аналітики.