Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

The Economist зробив прогноз по експорту зерна Україною

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: зерно

  Деблокада портів у Чорному морі може збільшити обсяги експорту зерна з України до довоєнного рівня або навіть вище. Це дозволить звільнити зерносховища перед початком збирання нового врожаю. Наразі в них знаходиться ще близько 10 млн. тонн зерна, призначеного для експорту.

  7663_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)


  До початку повномасштабного вторгнення Росії Україна постачала за кордон у середньому 4,2 млн. тонн на місяць. Тепер влада планує відвантажувати до 5 млн тонн на місяць. Про це пише журнал The Economist, який проаналізував ефекти від деблокади морського експорту зерна з України.

  "Протягом трьох місяців після початку війни (з березня до травня) обсяг експорту знаходився приблизно на рівні третини від нормального рівня", – констатували аналітики.

  У липні після активізації постачання через Дунай обсяги зернового експорту України почали зростати і збільшилися до 2,5 млн. тонн на місяць. Тепер цей показник потрібно подвоїти за рахунок відправлення суден із продовольством по "зеленим коридорам" у Чорному морі.

  "Щоб досягти цього рівня, Україні доведеться подвоїти темпи експорту. Експорт має збільшитися, щоб зменшити запаси зерна, що застрягли в Україні", – зазначає видання.

  За підрахунками The Economist, ще близько 10 млн. тонн пшениці, кукурудзи та інших зернових, які мали піти на експорт, все ще перебувають на складах в Україні. Також видання наголосило на важливості українського експорту у глобальному плані.

  "Здатність України експортувати свій урожай має відіграти величезну роль у зменшенні нестачі зерна, на яку страждають деякі з найбідніших країн світу. Це також має сприяти зниженню цін", – вважають аналітики.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Sony почало роботу над PlayStation 5 Sony почало роботу над PlayStation 5
Як повідомляється, японський технологічний гігант Sony працює над моделлю PlayStation 5 (PS5) зі знімним дисководом. Згідно з GizmoChina, як і Microso...
Де продають найдорожчі та найдешевші iPhone 14 Pro Max Де продають найдорожчі та найдешевші iPhone 14 Pro Max
Новим флагманом Apple став iPhone 14 Pro Max.
Что такое биткоин, как его использовать? Что такое биткоин, как его использовать?
Цифровые монеты создавались как принципиально новая финансовая система на идеях абсолютной безопасности, конфиденциальности, простоты использования, и...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми