Реструктуризована програма, в рамках якої виділять кошти, також стане доповненням до раніше оголошених пакетів допомоги у рамках проекту Світового банку.
Світовий банк надасть кошти у розмірі 132 мільйона доларів для досягнення нових цілей щодо підтримки відновлення українського сільськогосподарського виробництва, яке постраждало від повномасштабної війни.
Кошти будуть виділені в рамках реструктуризації існуючої програми "Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України". Про це повідомляється на сайті Світового банку.
Зокрема, кошти будуть доступні для державних програм, спрямованих на покращення доступу до фінансування за допомогою кредитних програм "5-7-9" та часткового гарантування кредитів для малих фермерських господарств, диверсифікації сільськогосподарського виробництва через підтримку садівництва та покращення управління дефіцитом водних ресурсів і адаптації до змін клімату.
Зазначається, що реструктуризована програма доповнить діяльність інших партнерів з розвитку, зокрема, таких як ООН, Європейського Союзу та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у підтримці відновлення сільськогосподарського сектору.
Вона робитиме внесок у Ініціативу стійкості сільського господарства в Україні, започатковану USAID на початку серпня 2022 року, метою якої є мобілізація фінансування у розмірі 250 млн доларів на підтримку сільськогосподарського сектору України.
Реструктуризована програма також стане доповненням до раніше оголошених пакетів допомоги у рамках проекту Світового банку "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління" (PEACE), що допомагає уряду України продовжувати надавати важливі послуги та виконувати основні державні функції в розпал триваючої війни.
Відзначається, що здійснювані за сприяння Світового банку програми фінансування державних видатків в Україні структуровані таким чином, щоб мінімізувати ризик корупції.
"Фінансування надається за вже виконані витрати, пов’язані з державними послугами, та після процесу верифікації. Він має підтвердити, що кошти надходять до кінцевих бенефіціарів і безпосередньо підтримують громадян України", - додали в установі.