Ембарго на агропродукцію ставить Україну в скрутне становище.
Економічна підтримка України знаходиться під загрозою у зв'язку з тим, що уряди східноєвропейських країн ввели обмеження на підтримку Києва після того, як Польща заблокувала імпорт українського зерна.
Як повідомляє Bloomberg, рішення про обмеження на ввезення агропродукції з України, яке було введено Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Болгарією, пов'язане з прагненням влади зберегти прихильність виборців на тлі підтримки Києва.
Як йдеться в матеріалі, ембарго ставить Україну, яка вже бореться з хиткою угодою з Росією, щоб дозволити поставки з портів Чорного моря, в скрутне становище — близько 7% її експорту кукурудзи і пшениці в цьому сезоні пішло в Польщу.
Лідер польської партії "Закон і справедливість" Ярослав Качинський позитивно відгукнувся про зернове ембарго, сказавши, що "жорстке рішення" зрештою допоможе Києву.
Тим часом польські фермери продовжують влаштовувати акції протесту на прикордонних переходах, критикуючи потік українського зерна, який призводить до зниження цін. Роберт Вінницький, один з лідерів Конфедерації свободи та незалежності, приєднався до протестувальників, поклавши провину на "Право і справедливість" за те, що вони допустили хвилю "неякісної" продукції.
"Польські фермери страждають, бо не можуть продати своє зерно. Українське зерно змішується з польським і в такому вигляді продається потім в магазини, на фабрики для споживання поляками", — сказав Вінницький.
Скептицизм серед громадськості підтверджується опитуваннями. Близько чверті респондентів в ході опитування, проведеного на замовлення газети Rzeczpospolita напередодні першого року війни, заявили, що за останні шість місяців їхнє ставлення до українських біженців погіршилося.