Сільське господарство та промисловість, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

"Зернова угода": яка ситуація після переговорів

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: зернова угода

  Після переговорів ситуація не змінилася.

  5212_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)


  Україна не виключає, що угода щодо безпечного експорту українського зерна Чорним морем завершиться 18 травня. Переговори цього тижня зайшли в глухий кут, і жодних додаткових зустрічей щодо продовження зернової угоди, за словами представника МЗС України, не планується, пише Reuters.

  "Ситуація в цілому [після переговорів] особливо не змінилася, і ми отримуємо досить суперечливу інформацію про зернову угоду і можливості її продовження. ... Таке припинення, вихід [Росії] із зернової ініціативи, є можливим. Але для всіх, і першою чергою для російської сторони, це означатиме загострення ситуації. Вони ускладнять собі свою майбутню переговорну позицію", - заявила на брифінгу посол з особливих доручень МЗС Ольга Трофімцева.

  Зернова угода - що потрібно знати
  Після російського вторгнення в Україну у 2022 році українські чорноморські порти були заблоковані. Відновити роботу трьох з них – "Одеса", "Чорноморськ", "Південний" – та експорт українського зерна вдалося після підписання за посередництва ООН і Туреччини зернової угоди.

  Угоду неодноразово продовжували, востаннє – 18 березня, ще на 120 днів. Переговори про нове продовження зайшли в глухий кут. Турецька сторона заявляла, що якщо переговори не матимуть успіху, "зерновий коридор" припинить своє існування.

  Москва пригрозила вийти з угоди після закінчення терміну його дії 18 травня, якщо не буде виконано список вимог щодо усунення перешкод для експорту власного зерна і добрив з Росії, попередньо заблокувавши інспекцію флоту і роботу зернового коридору.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми