Сільське господарство та промисловість, Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Україна заборонила вивезення цукру: що чекає Румунію

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: експорт цукру, заборона, Румунія

  У Румунії очікують дефіциту цукру і підвищення цін на нього через обмеження Україною експорту цього товару.

  0407_864.jpg (38.55 Kb)

  У Румунії очікують дефіциту цукру і підвищення цін на нього у зв'язку з тим, що найбільший постачальник товару в країну, Україна, заборонила вивезення цукру з країни з 5 червня по 15 вересня.

  Як повідомляє румунське видання Observator, на сьогодні в Румунії всього два цукрових заводи, і за їх рахунок Румунія ледь може покрити 35% внутрішнього споживання цукру, так що імпорт з України був для них дуже важливий. З жовтня 2022 року по квітень 2023 року Румунія імпортувала з України майже 85 тисяч тонн цукру, що у 26 разів більше, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Це становить 30% всього імпорту Євросоюзу.

  Зокрема, завод у Лудуші за відсутності вітчизняної сировини імпортував з України понад 25 000 тонн цукру.

  "У нас був дуже великий контракт, 15 000 тонн, на липень місяць, підписаний з Україною. Але виробник вже не зможе поставити нам цю кількість... покупці, безумовно, мають очікувати підвищення цін на полицях. Товару дуже мало", - заявила представник заводу.

  Румунські фермери також не можуть забезпечити заводи сировиною, оскільки посівні площі під цукровим буряком у Румунії скоротилися у 2022 році на 54% порівняно з 2021 роком, а виробництво — на 64%.

  Україна раніше обмежила експорт цукру з країни
  Кабмін ввів обмеження на експорт цукру з 5 червня по 15 вересня. Це пов'язано з тим, що потенційний обсяг експорту вже використаний майже на 100%. Рішення прийнято з метою уникнути дефіциту і зростання цін на внутрішньому ринку.

  У квітні Продовольча і сільськогосподарська організація ООН повідомила, що світові ціни на продовольство почали зростати, передусім за рахунок подорожчання цукру і м'яса.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми