Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

Чи будуть кавуни через підрив ГЕС

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: кавуни

  На деокупованій частині Херсонської області фермери цієї весни висадили баштанні, сподіваючись зібрати влітку гарний урожай. Але підрив окупантами Каховської ГЕС та затоплення територій може призвести до значного зменшення врожаю.

  0397_arbuz_650x410_1_650x410.jpg (40.94 Kb)


  Про це розповів виконавчий директор Української зернової асоціації Сергій Іващенко в інтерв'ю NV. Після руйнування греблі спостерігається підвищення рівня води в Дніпрі, відповідно, це може призвести до негативних наслідків, адже великий обсяг води скидатиметься, зокрема, і на поля, засіяні баштанними.

  "Кавуни зазвичай вирощують на лівому березі Дніпра. Тому проблема із їхнім постачанням буде. І навіть посилиться. Останні місяці ми спостерігали підвищення рівня води у середньому Дніпрі, що було пов’язано з діями російських агресорів. Це може призвести до негативніших наслідків. Більший рівень води на 30-40 см у річці, відповідно, більший обсяг води скидатиметься через пошкоджену дамбу", – сказав Іващенко.

  В області суттєво впаде врожайність загалом, каже він. Справа в тому, що суттєво постраждають іригаційні системи – вони будуть вимиті або пошкоджені, якщо вони там досі є.

  "Можливо, окупанти їх викопали та вивезли. Врожайність суттєво впаде. Однак збитки поки важко оцінювати. Можна точно сказати, що зараз ідеться про виживання аграріїв, які працюють у Херсонській області", – підсумував фахівець.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми