Сільське господарство та промисловість, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Зрошувальна система після підриву ГЕС: скільки потрібно грошей

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: ГЕС

    В одному з регіонів України внаслідок знищення росіянами Каховської ГЕС втрачено майже всю зрошувальну систему.

    5075_396214_size2-0x321.jpg (42.56 Kb)

    Унаслідок того, що росіяни підірвали Каховську ГЕС, Херсонська область втратила 92% зрошувальних систем.

    На думку фахівців, часткове відновлення сільгоспземель у низці областей після знищення Каховської дамби коштуватиме близько 4,5 млрд євро, про це на брифінгу у "Медіацентрі Україна - Одеса" розповів генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль.

    За його даними, для відновлення сільськогосподарських земель доведеться вкласти 2-3 тис. євро в гектар. "Тільки на Херсонщині втрачено 550-600 тис. га зрошувальних земель. Якщо додати Дніпропетровську та Запорізьку область, ця цифра збільшиться до 1,5 млн га. Тобто, якщо потрібно буде відновити дамбу, помпові станції, водозабори та мережу під крапельне зрошення, це буде коштувати сотні мільйонів євро - близько 4,5 млрд євро", - сказав Коваль.

    Він додав, що через теракт Херсонщина, яка входуть у п'ятірку регіонів-лідерів України за площею ссільськогосподарських земель, втратила 92% зрошувальних систем, а це сотні фермерських господарств.

    "Запорізька область втратила 70% систем, південь Дніпропетровської області та Миколаївщина - до 30% джерел води та зрошувальних систем", - сказав експерт.

    Водночас південь України може ефективно працювати лише за наявності зрошувальних систем, а знищена наразі система - найбільша в Україні та Європі.

    До теракту площа сільськогосподарських земель Херсонської області становила приблизно 2 млн га, 85% яких - рілля, яка постійно потребує зрошення.

    За його словами, на площі 1,5 млн га Херсонщини вирощувалися зимові олійні культури. Водночас найбільша втрата - овочі відкритого ґрунту, ранні овочі, ягоди та баштанні культури.

    "Саме Херсонщина давала 35% українського врожаю овочів", - підкреслив Коваль.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми