Сільське господарство та промисловість, Продукти харчування, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Чи вистачить українцям харчів на зиму

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: продукти харчування

  Дефіцит продовольства Україні не загрожує. Понад те, врожаю 2023 року вистачить як задоволення внутрішніх потреб країни, так і для продажу в інші країни.

  4618_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)


  Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він зазначив: наразі українські аграрії вже намолотили 16,6 млн тонн зерна. Лідерами є дві південні області:

  Миколаївська;
  Запорізька.
  "За цими цифрами в мільйони тонн зерна стоїть щоденна важка праця десятків тисяч людей, які часто ризикують своїм життям. [Але] Ми вже ясно розуміємо, що продовольства вистачить і для внутрішніх потреб України, і на експорт", – сказав глава уряду.

  При цьому він наголосив: Україна має намір продовжувати виконувати роль "одного із ключових гарантів глобальної продовольчої безпеки". Втім, для цього їй потрібна допомога партнерів:

  більше ППО – щоб "краще прикрити наші порти, особливо дунайський портовий кластер";
  стійкі сухопутні логістичні шляхи із високою пропускною здатністю.
  Що з цінами на їжу

  Тим часом ціни на овочі борщового набору в Україні досягли нижньої планки. Мова про:

  картоплю;
  цибулю;
  капусту;
  моркву;
  буряки.
  Як розповів Іван Стефанишин, радник директора з агропромислового комплексу оптового ринку сільськогосподарської продукції "Шувар", вартість просіла навіть порівняно з початком серпня минулого року. Причина – надлишок основних овочів.

  "Посаджено дуже багато борщового набору і немає на нього попиту – пропозиція надто велика. Це свідчить про нестабільність нашого виробництва та бажання заробити за день купу грошей. Як для населення ситуація чудова, а для виробника – катастрофічна", – сказав Стефанишин.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми