Російські загарбники у 2022 році вкрали на тимчасово окупованих територіях України майже шість мільйонів тонн пшениці.
Такі дані звіту американської розвідки, що базуються на супутникових знімках та повідомленнях з відкритих джерел оприлюднили у доповіді Конгресу США.
За інформацією розвідки США, вантажні судна, які РФ використовує для вивезення вкраденого українського зерна, курсуватимуть уздовж узбережжя Туреччини. Вони доставлятимуть вантажі до портів Сирії, Ізраїлю, Ірану, Грузії та Лівану.
"Ми не можемо підтвердити, чи знали покупці російських вантажів про українське походження зерна", ‒ йдеться у доповіді.
При цьому американці наголошують, що широкомасштабна військова агресія Росії проти України спричинила глибокі перебої у світових постачаннях продовольства. Окрім того, зросли ціни та збільшився ризик для продовольчої безпеки у бідних країнах Близького Сходу та Північної Африки.
У Конгресі США також звернули увагу, що прямі та опосередковані наслідки цієї війни були "основними рушійними силами одного з найбільш руйнівних періодів за останні десятиліття для глобальної продовольчої безпеки". Адже до повномасштабного вторгнення Україна та РФ були одними з найбільших у світі експортерів зерна та іншої сільськогосподарської продукції.
У доповіді також йдеться про те, що проблеми продовольчої безпеки з початку нинішнього року зменшилися. Але на світові ціни на продовольство, ймовірно, впливатиме ситуація з Чорноморською зерновою ініціативою, з якої РФ вийшла в липні.
Окрім того, посуха минулого року в Канаді, на Близькому Сході, у Південній Америці та США також посилила викликане війною навантаження на глобальні запаси продовольства.