Сільське господарство та промисловість, Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Українському агросектору загрожує небезпека

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: агросектор України

    Внаслідок грошових втрат в наступному сезоні може зменшитись якість посівів та обсяги врожаю.

    4618_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)

    Наразі Україна експортує близько 3 млн тонн зерна на місяць. Якщо цей показник не наростити до 5,5-6 млн тонн, то вітчизяний агросектор за рік може втратити не менше 3-4 млрд доларів.

    Про це повідомив член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук в ефірі телемарафону. "Врожай буде більшим, ніж прогнозований, орієнтовно він буде на рівні 75 млн тонн. Враховуючи ці цифри і внутрішнє споживання, нам потрібно експортувати в місяць мінімум 5,5-6 млн тонн зерна, щоб не було надлишків, які будуть переходити на наступний врожай. Зараз експорт відбувається сухопутними шляхами і по Дунаю, на 3 млн в місяць ми виходимо, але це мало" – зазначив він.

    Депутат наголосив, якщо експорт зерна залишиться на такому рівні, як зараз, то вітчизняний агросектор за рік може втратити не менше 3-4 млрд доларів. В такому випадку, за словами Соломчука, українським аграріям буде тяжко виплачувати паї, закуповувати на наступний рік насіння та добрива.

    "Це може призвести до того, що якість посівів зменшиться. І меншим буде врожай в наступному сезоні", – підкреслив він.

    Експорт зерна з України
    За даними Міністерства аграрної політики і продовольства, у 2022-2023 маркетинговому році (з 1 липня 2022-го по 30 червня 2023 року) Україна експортувала 48,99 млн тонн зерна.

    Експерти прогнозують, що в поточному сезоні експортний потенціал України складає 43 млн тонн зернових та олійних культур.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми