Сільське господарство та промисловість, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Зерновий конфлікт: що Україна пропонує Польщі

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: Польща, зерновий конфлікт

  В Україні пропонують Польщі запровадити ліцензування експорту української агропродукції. Тобто Україна зможе регулювати, скільки зерна спрямовувати до сусідніх країн. І якщо, наприклад, Польща проти експорту, то Україна не видаватиме ліцензію.

  7776_71937.jpg (181.83 Kb)


  Про це йдеться у публікації видання rmf24 . Так, Україна вже зобов'язалася не видавати ліцензії без згоди Польщі чи Єврокомісії. Така ідея сподобалася Єврокомісії, але в Польщі все ще не ухвалили остаточного рішення. Справа в тому, що система визначення, хто отримає ліцензію, буде непрозорою. Тож є високі корупційні ризики.

  Єврокомісія вже надіслала до Києва свої коментарі щодо ідеї запровадити ліцензування експорту. Також призначено дату засідання Координаційної платформи щодо експорту українського зерна. Перший крок, як кажуть у реченні, має зробити Україна. Необхідно відкликати позов до Світової організації торгівлі.

  До речі, напередодні виборів у Польщі місцевій владі важче йти на компромісні рішення, які підтримують не всі виборці. При цьому у Польщі є сильне аграрне лобі, яке обстоює ідею повної заборони на ввезення в країну української агропродукції.

  Зазначимо, що з 15 вересня Єврокомісія скасувала заборону на експорт зерна до Польщі. Після цього поляки та низка інших країн запровадили власне обмеження на ввезення зерна з України. Після позову до Світової організації торгівлі польський президент заявив про відміну зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у США.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми