Сільське господарство та промисловість, Тарифи. Ціни. Штрафи, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Українське зерно не вплинуло на ціни у Польщі: є інша причина

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: Польща, ціни

  Претензії польських фермерів до своєї влади через українське зерно виявилися безпідставними, адже продукція з України ніяк не вплинула на ціни в Польщі. Реальною причиною їх зниження на тамтешніх ринках є глобальна ситуація.

  7776_71937.jpg (181.83 Kb)


  Справа в тому, що на світових ринках ціни знижуються. Відповідно, знижуються вони і в Польщі, про що свідчать дані доцента "Київської школи економіки" Олега Нив'євського .

  За його словами, українське зерно не "ламало" польський ринок. Більше того, польські фермери зараз майже вдвічі мають більший виторг, ніж українські.

  "Чому – причини всім відомі. Ми у війні, логістика дуже дорога, ризики, обмежені експортні можливості тощо. Динаміка польських цін загалом відповідає динаміці світових цін. Тобто не видно, щоб наш експорт їм "ламав" ринок", – зазначив Нів'євський.

  Таких висновків дійшли й інші економісти. "Причиною падіння цін у Польщі є ситуація на світових ринках. Проблема в тому, що ціни на зерно падають і падають вони у всьому світі", – пояснили експерти " Останнього капіталіста" .

  Експерти наголошують: якщо порівняти ціни на світовій біржі з цінами в Польщі, "то різниці між ними майже немає". Відповідно, "українське зерно не вплинуло на ціни у Польщі".

  Що відбувається на ринку

  Раніше експерти пояснювали: на світових ринках ціни на зерно почали знижуватись через збільшення пропозиції. Зокрема, головні експортери:

  здобули великий урожай;
  відповідно, зменшили побоювання виникнення світової продовольчої кризи.
  Крім того, наголошується, на глобальні ціни впливають інші чинники. Зокрема:

  уповільнення світової економіки;
  зниження попиту зерно в Північній Африці – одного з головних ринків пшениці ЄС.
  "Таким чином, багато в чому українське зерно є лише способом політичної агітації навколо дуже чутливої ​​теми на тлі війни, щоб польські, румунські, болгарські фермери отримали додаткові преференції від урядів та ЄС. Хоча сам експорт із України хоч і впливає, але не відіграє головної ролі у зниженні цін", – резюмували аналітики.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми