В Україні утилізації чекають близько 1,5-2 млн тонн непридатних снарядів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Видобуток сланцевого газу призведе до екологічної катастрофи
Цього року, за офіційними даними Міністерства оборони було утилізовано лише 10 тис. тонн боєприпасів. Тобто на знешкодження боєприпасів може знадобитися 150-200 років.
У військовому відомстві зазначили, що у поточному році на українських підприємствах методом промислового розбору було утилізовано 10 тис. 607,7 тонн боєприпасів.
Зокрема, корпорацією "ТАСКО" було утилізовано 977 тонн боєприпасів, на ДП “Укроборонсервіс” — 7 тис. 714,6 тонн та ін.
Крім того, у 2013 році фінансування утилізації боєприпасів урізали майже на 400 мільйонів. Законами України "Про державний бюджет" на 2012 рік на утилізацію боєприпасів передбачалося 311,8 млн гривень, на 2013 рік — 91,239 млн грн.
За словами експертів, цього року Міністерство оборони взагалі згорнуло програму з утилізації боєприпасів.
"У 2013 році Міноборони взагалі звернула програму з утилізації боєприпасів. За рік було утилізовано менше ніж 10 тис. тонн, коли їх в Україні більше мільйону тонн. При цьому, за ініціативою відомства боєприпаси підривають. І це у той час, коли ми маємо, гіркий досвід росіян, які займалися підривом боєприпасів на полігонах. Такий метод призвів до того, що у Росії на полігонах через підрив загинули люди. В кінці кінців в РФ взагалі відмовились від утилізації боєприпасів солдатами-строковиками", — сказав генеральний директор Корпорації “Співдружність” Василь Мітішов.
Нагадаємо, раніше "Бізнес" писав, що НАТО знищить українську зброю.