На думку Ханса Бестман, керівника агробізнесу BASF в Україні, Молдові та країнах Кавказу, в наші дні аграрію доводиться поєднувати безліч функцій: він повинен бути одночасно агрономом, економістом, метеорологом і при цьому залишатися оптимістом.
На його думку, спрогнозувати хороший урожай на майбутній рік у сільському господарстві завжди непросто, оскільки успіх аграрія у великій мірі залежить від погодних умов. Більше того, в Україні, яка сьогодні є одним зі світових лідерів у виробництві основних сільськогосподарських продуктів, зокрема кукурудзи, пшениці і соняшникової олії, варто також зважати на рентабельність господарств.
Читайте також: Падіння цін на борошно не зробить хліб дешевшим
У 2012/2013 року посівні площі під кукурудзу і сою в Україні оцінювалися різними організаціями в межах 4,8 млн гектарів (у 2,2 рази вище відповідних показників за 2009 рік) і 1,4 млн гектарів (в 2,4 рази більше в порівняно з 2009 роком) відповідно.
Кількість посівних площ під соняшник (за оцінками, приблизно 4,2 млн га) і під зернові культури залишається стійко високим. Такі тенденції збережуться, якщо світові ціни на ці культури будуть залишатися стабільними.
"Крім того, у найближчі роки ми побачимо продовження інтенсифікації виробництва - все більшого поширення і в той же час більш вибіркове застосування добрив поряд із засобами захисту рослин, а також грамотне використання різних сільськогосподарських технологій підготовки ґрунту разом з іншими способами обробки", - говорить Бестман
За його словами, обробка землі та сприятливі погодні умови дозволяють очікувати від України рекордні врожаї зернових у поточному році, який може перевищити показник 2011 року, що склав 56,7 млн тонн.
Крім того, за даними прогнозу, складеного Департаментом сільського господарства США, в сезоні 2013/2014, Україна може стати другим найбільшим експортером зерна після США, якщо її постачання на зарубіжні ринки досягнуть рівня 30,2 млн тонн.