Держсільгоспінспекція має перевірити в агрогосподарствах насіння соняшника, цукрових буряків, сої, ріпаку, а також кукурудзи. Дослідження вчених, що підтверджують розвиток раку в результаті споживання трансгенних продуктів, змусили керівництво багатьох країн світу бити тривогу.
Автори дослідження, яке було опубліковане в кінці вересня в журналі Food and Chemical Toxicology, стверджують, що переважна більшість щурів (83%), яких годували трансгенною кукурудзою виробництва американської компанії "Монсанто", гинули від раку. У тварин також відзначені серйозні патології внутрішніх органів і відмова роботи нирок і печінки. І якщо вчені сприйняли цю інформацію стримано, влада низки держав поспішила закрити свої кордони для продуктів компанії "Монсанто".
"З одного боку, соя і кукурудза в США більш ніж на 80 відсотків генетично модифікована. Продукти на основі сої є частиною їжі всіх без винятку американців з 1996 року. За 26 років вживання не задокументовано жодного випадку негативного впливу на людину (що стосується сої) або тварин (стосується також кукурудзи). І Монсанто, і (що переконливіше) ЄС витратили мільярди доларів на вивчення безпеки ГМ-продуктів і теж не знайшли негативу", - сказав академік НАН України Юрій Глеба.
Україна в свою чергу також вирішила посилити контроль за ГМ-продукцією.
Упродовж трьох місяців Держсільгоспінспекція має перевірити в агрогосподарствах насіння соняшника, цукрових буряків, сої, ріпаку, а також кукурудзи на наявність ГМО. За підсумками перевірки приймуть рішення: ввезення ГМ-насіння або обмежать, або будуть ініційовані зміни до закону і, як наслідок, дозволене їх легальне ввезення. Витрати на проведення кампанії, за інформацією видання, візьме на себе держава, хоча керівництво аграрної галузі не приховує, що це чималі витрати.
Наприклад, аналіз однієї партії насіння обійдеться приблизно в 500 гривень, а необхідна кількість проб поки невідома. До того ж, як запевняють фахівці, провести таку масштабну перевірку в обмежений час неможливо з технічної точки зору. Причина - в браку лабораторій і повній відсутності зареєстрованих рослин зі зміненим геномом. Це означає, що бази для порівняння зразків в Україні немає.
Додати коментар