Сільське господарство та промисловість Автор: Ната Друкувати Коментарів: 1

Україна буде гола і боса

  • .  → Ключові теги: Промисловість, імпортні товари

    На Україну чекає дефіцит одягу та взуття.

    i019985.jpgДо кінця 2012 року в Україні значно знизився обсяг імпорту товарів, найбільше - обладнання для модернізації виробництва.

    За оцінками експертів таке явище може дуже негативно вплинукти на вітчизняну економіку.

    У Держстаті за підсумками листопада минулого року зафіксували різке скорочення негативного сальдо зовнішньої торгівлі товарами. У жовтні її дефіцит становив $ 1,5 млрд, а в листопаді $ 0,99 млрд.

    "Це дуже різке зниження, не характерне для кінця року, коли зазвичай спостерігається погіршення дефіциту зовнішньої торгівлі",- зазначає директор економічних програм Центру ім. Разумкова Василь Юрчишин.

    Зазвичай зниження негативного сальдо є гарною новиною для економіки. Проте теперішнє скорочення викликане зовсім не зростанням експорту українських товарів за кордон - його обсяги в листопаді зменшилися на 4,5%, до $ 5,81 млрд. На негативне сальдо вплинуло падіння обсягів імпорту товарів в Україну - постачання в листопаді скоротилися на 10,2%, до $ 6,89 млрд.

    Частково зменшення обсягу імпорту пояснюється зниженням закупівлі природного газу - в листопаді її обсяг склав $ 1,13 млрд, що на $ 228 млн менше, ніж місяцем раніше.

    "Українська економіка знижує свою потребу в газі, і, крім того, листопад був досить теплим",- пояснив голова правління альянсу "Нова Енергія України" Валерій Боровик.

    Але що важливіше - за підсумками листопада був зафіксований різкий спад імпорту як промислових, так і побутових товарів. Зокрема, закупівлі продукції транспортного машинобудування знизилися на $ 106 млн (до 516,6 млн), устаткування - на $ 117 млн (до $ 1,06 млрд), імпортної продукції металургії - на $ 72,6 млн (до 409,3 млн). Навіть іноземних одягу і взуття українці стали купувати втричі менше - обсяг імпорту за місяць впав з $ 86 млн до $ 31 млн.

    За словами виконавчого директора Міжнародного фонду Блейзера Олега Устенка, такий різкий спад закупівель імпортного обладнання може вже в середньостроковій перспективі призвести до додаткового гальмування зростання української економіки.

    "Українські бізнесмени бачать, що ситуація на світових ринках залишається невизначеною, а тому не прагнуть вкладати в модернізацію виробництва, вважаючи за краще зберегти резервні кошти",- пояснив експерт.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...

    Коментарі


    • Очередной "Эксперт", делает умозаключение о развитии экономики по нескольким цифрам за 2 месяца. Беда в том, что таких экспертов неразборчивые СМИ публикуют.

    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    Додати коментар

     
    Ім'я:
    Пароль: (якщо зареєстрований)
    Email: (обов'язково!)
    captcha

    теги форматування

    додати смайли
     
    Підписатись на коментарі по e-mail  

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми