Зернова асоціація України (УЗА) та інші п'ять асоціацій мають намір звернутися до уряду з проханням надати дозвіл використовувати для посадки насіння генетично модифікованих сільгоспкультур (ГМО), що мають відповідні дозволи в США та ЄС. Такий намір висловив президент УЗА Володимир Клименко.
"Ми з аграрними асоціаціями підписали два листи щодо змін до закону про біобезпеку, де ми пропонуємо дозволити нашим виробникам вирощувати ГМ-культури, які пройшли в США тривалу перевірку, і ті, які Євросоюз дозволив у себе", - сказав Клименко.
З його слів, в Україні сьогодні немає можливості проводити власні дослідження ГМ-культур, оскільки на це необхідні десятки років і значний капітал.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГМО необхідні для України, - експерт
"Тому логічним буде, якщо країна скористається досвідом США і ЄС, де подібні дослідження проводяться вже давно. Тим більше, у світі існує попит на таку продукцію. Зокрема, Китай щороку купує близько 2 мільйонів тонн генетично модифікованої сої", - зазначив президент УЗА.
Він зазначив, що, за різними оцінками, 15% кукурудза і 30% сої, вирощених в Україні, є генетично модифікованими, тоді як чинне законодавство передбачає кримінальну відповідальність за виробництво і розповсюдження ГМ-продукції.
"Причиною цьому, стало невчасне ухвалення закону про біобезпеку, що забороняє виробництво генетично модифікованих сільгоспкультур, оскільки до цього сільгоспвиробники безперешкодно вирощували ГМ-продукцію", - сказав він.
Як повідомляв УНІАН, у жовтні ЗМІ повідомляли з посиланням на міністра Миколу Присяжнюка, що Міністерство аграрної політики і продовольства ініціювало внесення змін до законодавства, які дозволять розпочати вирощувати в Україні ГМ-культури.
"Ми ініціювали питання часткового дозволу на вирощування технічних культур - сої з ГМО-насіння, як це відбувається в Росії і країнах ЄС", - сказав він. При цьому міністр не виключив, що слідом за соєю може бути дозволене вирощування в Україні кукурудзи з ГМО-насіння.