У акваторії Азовського моря для промислового вилову залишилось, лише три види риб, тоді як раніше їх було близько п'ятдесяти. Про це повідомляють у прес-службі Асоціації рибалок України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медведчук забирає море у дітей хворих на туберкульоз
За даними Державної екологічної інспекції (ДЕІ) Мінприроди України, за останнє десятиліття в Азовському морі більш ніж удвічі зменшився обсяг вилову піленгаса, в три рази - судака, в чотири - камбали - калкана.
Основною причиною в інспекції вважають масове забруднення Азовського моря виробничими і побутовими стоками, нераціональне ведення рибного господарства і неналежну охорону водних живих ресурсів. Значної шкоди завдає браконьєрство, яке за останні роки досягло загрозливих масштабів, придбавши ознаки організованої злочинності.
Екологи стверджують: ще недавно рибні запаси здавалися практично невичерпними, проте сьогодні загибель Азовського моря здається неминучою через безперервне варварське знищення риби.
"Пішли в далеке минуле часи, коли можна було ловити рибу, сидячи у себе на ганку. Колись Азовське море вважалося перлиною в СРСР, так як було в 6,5 разів більше пр рибопродуктивності, ніж Каспійське. Зараз рибні запаси Азова не підірвані, а знищені. У 1991 році в Азовському морі налічувалося більше 50 видів промислових риб. Для повноцінного вилову сьогодні залишилося три - хамса, бичок і піленгас . Хоч щорічно і видається промисловикам квота на вилов 30 видів риби, але вони виловлюються в мізерній кількості, - говорить голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.
За його словами, більше десятка видів риби, які зовсім недавно в достатку жили в Азові, сьогодні потрапили до Червоної Книги України, як зникаючі види.
Нагадаємо, раніше "Бізнес" писав, що Азовське море залишиться без відпочивальників через "Укрзалізницю".