Банк "Портал" припинив провадження банківської діяльності. Причина – рішення єдиного акціонера та затвердження Плану припинення. Проте юридичну особу припинено не було.
Про це повідомили у самому банку. Там зазначили: план припинення провадження банківської діяльності узгоджено рішенням Національного банку від 1 жовтня 2024 року.
"АТ "БАНК "ПОРТАЛ" припиняє надання окремих банківських послуг, визначених в частині третій статті 47 Закону України "Про банки і банківську діяльність": надання коштів та банківських металів у кредит за рахунок залучених у вклади (депозити), у тому числі на поточні рахунки, коштів та банківських металів від власного імені, на власних умовах та на власний ризик", – йдеться у повідомленні.
Таким чином, підкреслюється, банк не здійснює кредитні операції в обсязі, що перевищує обсяг таких операцій, що сформувався на кінець операційного дня 2 жовтня 2024 року. А також не надає нових кредитів.
"Оскільки наша банківська установа знаходиться в процедурі припинення здійснення банківської діяльності без припинення юридичної особи, надання банківських послуг на даний час обмежене. Існуючі рахунки поступово закриваються, нові рахунки будь яким клієнтам не відкриваються", – розповіли в банку.
Раніше же Фонд гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) припинив здійснювати виплати гарантованого відшкодування вкладникам банку-банкрута "Златобанк". А також завершив ліквідаційну процедуру щодо нього. Там зазначили:
"Фонд припиняє виплату гарантованих сум відшкодування коштів за вкладами у день затвердження ліквідаційного балансу банку";
за законодавством, з моменту затвердження ліквідаційного балансу "ліквідаційна процедура банку вважається завершеною".
"У зв’язку з цим Фонд повідомляє про припинення 02 вересня 2024 року виплат гарантованого відшкодування вкладникам АТ "Златобанк" та завершення ліквідаційної процедури банку. У межах виплат гарантованого відшкодування вкладниками АТ "Златобанк" отримано понад 866,4 млн грн", – йдеться у повідомленні .
При цьому наголошується: за законодавством, погашеними тепер вважаються вимоги кредиторів до банку, що були незадоволені в результаті ліквідаційної процедури та продажу майна активів банку на дату складення ліквідаційного балансу.