Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

ФГВФО може перестати виплачувати вкладникам кошти

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: ФГВФО, банки, кредит, Олександр Шлапак, ВР, Уряд

  Рада провалила законопроект, який мав на меті надати ФГВФО 10 млрд гривень для розрахунків.


  03_1030_6114.jpg (53.04 Kb)

  На засіданні Верховної Ради, яке відбулося у вівторок 7 жовтня, Парламент повністю провалив ухвалення рішення щодо виділення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) 10 млрд грн, які були необхідні для виконання зобов'язань перед вкладниками.

  Таку заяву оприлюднив Міністр фінансів України Олександр Шлапак.

  Таким чином, під час голосування для ухвалення рішення не вистачило лише декілька голосів.

  “У Фонді гарантування коштів нині немає. Якщо не приймемо законопроекти, то позбавимо вкладників права на отримання гарантованої суми відшкодування”, – проінформував Шлапак на засіданні ВР.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Влада вирішила рятувати Фонд гарантування вкладів - експерт

  Під час представлення двох законопроектів у Парламенті, міністр фінансів заявив, що процедуру ліквідації вже проходять 13 банків, тому для того, аби вкладникам виплатити кошти, необхідно 16 млрд грн, з яких НБУ зможе покрити лише 5 млрд грн.

  Також міністр розповів, що усі процедури, які мав зробити Уряд вже прийняті, тому рішення залишається за парламентом. Адже згідно прийняття закону у ВР, ФГВФО отримає від уряду облігації внутрішньої держпозики (ОВДП) в обмін на векселі, таким чином після декількох процедур Нацбанку вкладники почнуть отримувати свої кошти.

  Під час засідання Сергій Тєрьохін надав пропозицію щодо закріплення у законопроектах збільшення відрахувань у ФГВФО з боку банків, і внести поправку на порядок денний вже цього тижня.

  Другий законопроект Олександр Турчинов пообіцяв внести на голосування 14 жовтня.

  Нагадаємо, ФГВФО вже говорив про кошти, які необхідні для виплат ще на початку серпня. Проте, сума була значно меншою, так як кількість банків, до яких була введена тимчасова адміністрація теж відповідно була меншою ніж зараз. Ще у серпні ФГВФО просили надати 7,14 млрд грн, проте сума, потрібна для розрахунку з вкладниками збільшилась відповідно кількості банків, які припинили свою діяльність.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми