Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Українські банки через суд обмежили у праві стягнення кредитів

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: суд, банки, кредити

  Банкам потрібно дати всього 6 місяців на стягнення кредиту з поручителя.

  2532_verhovnii-sud-ukraini-dozvil-na-specvodokoristuvannya.jpg (203.05 Kb)

  Про це свідчить революційна постанова Верховного Суду.

  "Неважливо, що саме говориться в кредитному договорі або угоді, підписаній з кредитним поручителем. Там може бути сказано, що позовна давність за вимогою взагалі п’ятдесят років. Однак по факту буде, як сказав ВСУ – півроку. Якщо банк не прийшов до поручителя протягом шести місяців з моменту першого неплатежу по кредиту, і не вимагає розрахуватися за позичальника, то він запізнився. І не має права більше нічого з нього вимагати", – зауважив адвокат компанії "Кравець та Партнери" Ростислав Кравець.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З Росії почали втікати іноземні фінустанови - Fitch

  Такий стан речей стає нормою, оскільки позичальники не в змозі платити по своїм кредитам.

  "Дійсно, банки розгорнули безліч судових процесів щодо стягнення заборгованостей за кредитами, за якими зараз погано платять. Зазвичай, подають одразу два позови – і до самого позичальника, і до його поручителя. І дивляться, де вдасться швидше отримати гроші. Але на перевірку це виходить далеко не завжди, причому, навіть, коли на користь кредитора виносяться судові рішення. Все спускає на гальма Державна виконавча служба, яка давно потребує реформування", – додав він.

  Тому, якщо фінустанова намагатиметься стягнути з поручителя прострочені борги, яким більше 6 місяців, юристи радять тут же подавати позов – запевняють, що претензію кредитора можна буде легко оскаржити. А ще краще – відразу повідомити про закінчення строку позовної давності.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Визначено найдорожчі бренди світу Визначено найдорожчі бренди світу
Apple, Google, Amazon і Microsoft залишаються найдорожчими брендами, незважаючи на пильну увагу антимонопольних органів до технологічних концернів. Ва...
Google і levi's показали розумну куртку Google і levi's показали розумну куртку
Google і levi’s випустили нову технологічну джинсову куртку, за допомогою якої можна дзвонити і робити селфі.
Huawei оновила лінійку Huawei оновила лінійку "розумних" годинників
Компанія Huawei анонсувала дві нові моделі “розумних” годинників для дітей на початку цього місяця, а днями модель Huawei Children’s Watch 3S або Huaw...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми