Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Банки України підвищили ставки за депозитами

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: Банки, депозити

  Українські банки почали збільшувати ставки за депозитами, проте відтік коштів продовжується через недовіру.


  0902_9741_7162_33166.jpg (147.85 Kb)

  Про це свідчать дані Нацбанку за поточні 10 місяців.

  З початку року українці забрали майже 48 млрд грн гривневих депозитів з банківської системи (18,9% від їх обсягу). При цьому, валютні вклади знімалися ще більш масово і залишки по них зменшилися з початку року на 36,0%, або на 8,3 млрд. дол. США.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До когорти банкрутів долучилися ще дві фінустанови

  Реакцією банків на ці тенденції стало підняття процентних ставок на депозити.

  "Якщо говорити про те, наскільки такий відтік критичний для системи, то слід зазначити, що основну загрозу несе не стільки номінальна сума відтоку, скільки стійкість і безперервність процесу. Намагаючись утримати достатній рівень ліквідності, багато банків активно включилися в гонку процентних ставок за депозитами. При тому, що кредитування практично припинено, подорожчання ресурсу, що залучається призведе до погіршення фінансового результату по системі в цілому", - прокоментувала Ганна Апостолова, начальник відділу рейтингів фінансової сфери IBI-Rating.

  За малотерміновими депозитами в гривні строком до трьох місяців, процентні ставки в деяких банках сягають рівня 25-28% річних. В середньому ж по ринку рівень процентних ставок коливається в межах 19-21% річних. При цьому реальної альтернативи депозитам, як інструменту збереження заощаджень, в українців, як і раніше, немає.

  Банківська система потребує консолідованої позиції та дій регулятора, тому що банки "ломають", населення панікує й не довіряє банкам, і в такому випадку навіть 30+% ставки у гривнях ситуацію не врятують.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми