Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

У банку Ахметова зафіксували підозрілі операції

  • Джерело: finbalance.com.ua.  → Ключові теги: Ахметов, банки, ПУМБ

    За неофіційними даними НБУ, які наводить газета "Дзеркало тижня. Україна", значення нормативу максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов’язаними з банком особами (має бути не більше 25% регулятивного капіталу) у банку ПУМБ "в кілька разів перевищує капітал банку". При цьому, за вказаною неофіційною статистикою, регулятивний капітал банку ПУМБ на 01.04.2016 становив 2,32 млрд грн.

    5601_youjm9dlpmc.jpg (31.33 Kb)

    Нагадаємо, глава правління банку ПУМБ Сергій Черненко в опублікованому на минулому тижні інтерв’ю агентству "ЛигаБизнесИнформ" визнав, що у фінустанови "є порушення нормативу по пов’язаним особам", і повідомив, що "Нацбанк затвердив трирічний графік зниження частки кредитів пов’язаним особам", який ПУМБ має намір "чітко дотримуватися". Разом з С. Черненко не уточнив конкретне значення нормативу.

    На кінець ІІІ кварталу ПУМБ у своїй звітності наводив показник 19,68%. Однак, судячи з усього, банк поступово погіршує оцінку, як це зрештою роблять й окремі учасники банківського ринку.

    "У 2015 році змінилися законодавчі вимоги, які розширили перелік критеріїв визнання операцій з пов`язаними особами. Через це у нас були довгі переговори з Нацбанком щодо того, хто підпадає під це формулювання. Згідно з новим розумінням НБУ, бізнес-партнери акціонерів, по суті, підпадають під категорію пов`язаних осіб. Ми розуміємо, що у таких гігантів, як "Метінвест" або "ДТЕК" (металургійний та енергетичний холдинги Ріната Ахметова - ред.), дуже багато партнерів», - констатував С. Черненко.
    У травні 2015 року (коли ще діяли "старі" правила оцінки інсайдерських кредитів) заступник голови правління ПУМБ Федот Єременко в коментарі для Finbalance зазначав, що ПУМБ «не кредитує підприємства ДТЕК і Метінвест як в силу обмеження кредитування інсайдерів, так і у зв`язку з тим, що ці холдинги орієнтовані на залучення фінансування на зовнішніх ринках».
    У контексті слів С. Черненка про кредитування партнерів акціонера додамо, що, як писав Finbalance, банк ПУМБ хоче стягнути, зокрема, 1,15 млрд грн. з торгової мережі "Амстор", яку контролює Вадим Новинський - молодший партнер Ахметова (кінцевий бенефіціар ПУМБ) по "Метінвесту".

    Додамо, що в звітності за 2015 рік, підготовленій за міжнародними стандартами фінзвітності, банк ПУМБ констатував, що «при розгляді кожного можливого випадку відносин з зв’язаними особами до уваги береться суть цих відносин, а не лише юридична форма".

    На кінець минулого року обсяг кредитів "підприємствам під спільним контролем" банк оцінював в обсязі 1,52 млрд грн (це за міжнародними фінзвітності, а ДТ публікувало дані НБУ за нацстандартами, - ред.), а на кінець 2014 року – 1,69 млрд грн. Причому торік «підприємствам під спільним контролем»-пов’язаним особам було надано позики на 728,7 млн грн., а сума повернених позик склала 1,2 млрд грн., "інші зміни" - 302 млн грн.

    Дивлячись на відповідні таблиці в кінці матеріалу, зверніть увагу ще на галузеву структуру загального кредитного портфелю банку ПУМБ, у т.ч. на заборгованість гірничо-видобувної галузі, металургії, торгівлі, сільського господарства, транспорту, сфери зв’язку тощо, в яких, як відомо, працюють як структури, які належать лише Р. Ахметову, так і ті, які належать йому в партнерстві з іншими особами (в т.ч. зі згаданим вище В. Новинським).

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Статки Ріната Ахметова продовжують "худнути"

    Якщо ж ПУМБ справді видавав позики не лише компаніям, прямо та опосередковано пов’язаним зі своїм власником, виходить, що банк Р. Ахметова фінансує в т.ч. його конкурентів, як це, можливо, не парадоксально звучить.

    Окремий аспект, на який пропонуємо звернути увагу в таблицях, - це кошти, які розміщують пов’язані особи в банку ПУМБ, що напряму відображає його залежність від їх фінансового стану (наявності вільної ліквідності). Це питання особливо делікатне, з огляду на допущені, зокрема, холдингами ДТЕК і "Метінвест" дефолтів та намагання реструктуризувати мільярдні борги. ПУМБ констатує, що на кінець 2015 року сума відповідних "інсайдерських" коштів сягала 4,84 млрд грн. (на кінець 2014 року було ще більше – 7,08 млрд грн).

    У галузевому розрізі серед вкладників банку ПУМБ знову ж таки представлені, зокрема, торгівля, транспорт, металургія, гірничо-видобувна галузь, енергетика. До речі, як писав Finbalance, нещодавно агентство Fitch вказувало на те, що значна частина коштів ДТЕК знаходиться саме в банку ПУМБ.

    Про зобов`язання банку ПУМБ перед НБУ докапіталізуватися на 1,28 млрд грн до 01 вересня, а також про дефіцит капіталу в інших банків читайте тут.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми