Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Для бізнесу відкрилися нові можливості

 • Джерело: epravda.com.ua.  → Ключові теги: бізнес

  Банки готові нарощувати кредитування малих і середніх підприємств.

  4429_011990_n1.jpg (72.36 Kb)


  Про це повідомили опитані агентством банкіри.

  "Думаю, що зараз частка малого бізнесу в портфелях дуже невелика, можливо, відсотків 20, але частка буде зростати. Потенціал дуже великий... В цьому сегменті є перспектива розвитку, і банки йдуть туди, де є перспектива розвитку, в той час як у великому корпоративному бізнесі, швидше за все, буде стагнація", - сказав голова правління ПУМБу Сергій Черненко.

  "Робота з невеликими підприємствами все активніше стає одним з найбільш привабливих напрямків діяльності банків. На сьогодні близько 15-20 банків пропонують програми мікрокредитування для МСБ, але ми очікуємо, що поступово кількість таких фінустанов і обсяги кредитування будуть зростати", - сказала голова правління банку "Кредит Дніпро" Олена Малинська.

  За її словами, потенційні інвестори поступово зміщують фокус з великих підприємств у зв'язку з їх високою закредитованістю, що залишилася у спадок з докризових часів, на малі і середні підприємства.

  Також фінансування малих і середніх підприємств дозволяє банкам диверсифікувати свої кредитні портфелі і дає можливість фінустановам надалі якісніше управляти ризиками.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці масово продають свій бізнес

  За оцінкою Малинської, банки будуть пом'якшувати вимоги для надання фінансування: якість оцінки ризиків буде поліпшуватися, а в результаті вдосконалення технологічних процесів процедура розгляду кредитних заявок буде спрощуватися.

  При цьому вона зазначила, що високі депозитні ставки, а також облікова ставка НБУ в даний час все ще є обмежуючими факторами для доступного фінансування підприємств.

  Разом з тим банки починають поступово знижувати депозитні ставки, що буде сприяти зниженню кредитних ставок.

  "При відсутності в майбутньому будь-яких зовнішніх шоків прогнози щодо макроекономічної ситуації на цей рік досить оптимістичні.

  Це дозволить серйозно знизити до кінця 2016 року облікову ставку. У результаті впливу даних факторів доступніше стануть і інвестиції в підтримку українського бізнесу", - зазначила банкір.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми